Divosi prehrali v New Jersey 4-3 po predĺžení

Zach Parise sa po viac ako roku a pol od výmeny vrátil do New Jersey, kde už ako hráč Minnesoty strelil gól proti svojmu bývalému klubu. K výhre však neviedol, keďže o triumfe tímu z Newarku 4:3 presne po dvoch minútach predĺženia rozhodol Andy Greene.

„Bolo zábavné byť späť, no nanešťastie, nedopadlo to tak, ako sme plánovali. Boli sme však schopní vrátiť sa do hry a získať aspoň bod. Ten môže byť neskôr veľmi dôležitý. Nakoniec som teda rád, že je už koniec,“ zhodnotil výkon tímu americký olympionik.

Strelecky sa presadli aj Michael Ryder, Mark Fayne a Jaromír Jágr, kým Patrik Eliáš asistoval na tri góly a Cory Schneider predviedol 20 zákrokov. Góly mu okrem Parisea strelili aj Mikael Granlund a Matt Cooke. Iľja Bryzgalov čelil 29 strelám, no nezabránil tretej prehre z ostatných štyroch duelov. Devils, naopak, ukončili sériu troch porážok.

Wild už v prevej tretine stratili obrancu Prossera, ktorý bol vylúčený na päť minút plus do konca zápasu, a museli dohrávať zápas len s piatimi.

„Bolo to pre našich obrancov ťažké,“ povedal Yeo.

Sumár: New Jersey Devils – Minnesota 4:3 pp (1:0, 1:0, 1:3, 1:0)

Góly: 17. Ryder (Elias, Henrique), 30. Fayne oslabenie (Henrique, Elias), 44. Jagr PP (Clowe, Zajac), 62. Greene (Henrique, Elias) — 41. Parise PP (Suter, Spurgeon), 51. Granlund (Spurgeon), 56. Cooke (Scandella, Brodin)