Divosi prehrali tretí zápas v rade, podľahli aj Montrealu

Minnesota nezacítila pocit víťazstva už v troch zápasoch v rade. Tentoraz nestačila v Bell Centre na Montreal Canadiens, s ktorým prehrala 4-1. Prehra Wild prišla po podobnom scenári ako v predošlých dvoch neúspešných stretnutiach. Opäť hrali najprv divosi dobre. Potom sa však z neznámeho dôvodu odchýlili od plánu hry, dostali gól ako prví a opäť prehrali.

V posledných troch dueloch má Minnesota skóre 2-11, a vonku má na konte a len dva výhry a päť prehier.

„Odohrali sme slabý zápas, hrali sme mäkko,“ povedal obranca Ryan Suter. „V prvej sme hrali celoplošný snaživý hokej, tak ako sme potrebovali. V druhej tretine sme od toho ale upustili. Urobili sme chybu a zrazu sme nevedeli, čo robíme. Tak sa proti nám hrá ľahko.“

Skóre zápasu otvoril v 30. minúte strelou z pravého kruhu útočník Montrealu Brandon Callagher. Wild síce vyrovnali na 1-1, keď skóroval po krásnej nahrávke Thomasa Vaneka Jason Pominville, potom sa však do streleckej listiny zapisovali už len hráči Canadiens.

Päť  minút po vyrovnaní však už Wild zase prehrávali, gól strelil Lars Eller.

Na 3-1 pre Montreal dal Čech Jiří Sekáč, bol to však veľmi diskutabilný gól. Nino Niederreiter pred bránou vrazil do Brandona Prusta, ktorý vletel do Kuempera. Brankár Wild nemohol proti strele Sekáča zasiahnuť. Rozhodcovia pískali faul Niederreitera, aj napriek tomu, že si tréner Wild Mike Yeo myslel, že oni budú mať presilovku.

Rozhodcovia však vysvetlili, že Prust bol na Kuempera natlačený Niederreiterom. Po tomto góle sa divosi začali rozpadať.

„Zvyčajne, keď protihráč narazí do vášho brankára, tak gól nie je uznaný,“ povedal Suter. „Rozhodcovia urobili nešťastné rozhodnutie.“

Minnesotu ten gól zasiahol aj preto, že v zápase proti Penguins jej neuznali podobný gól. Mikaela Granlunda hráči Pittsburghu natlačili na brankára Marc-Andre Fleuryho, a preto neplatil gól Koiva.

Dve minúty po góle Sekáča Canadiens uzavreli skóre stretnutia gólom Maxa Pacciorettyho.

Po prvýkrát v sezóne Wild nemali viac striel ako súper.

Zápas nevyšiel nováčikom v obrane Minnesoty. Matt Dumba aj Christian Folin robili chyby a spôsobili, že bezgólový duel sa zmenil na ďalšiu prehru.

Dumba urobil pri prvom góle Montrealu dve veľké chyby. Po tom to góle a chybách odohral v zostávajúcich 30 minútach len jedno striedanie.

„Nechcem to zvaľovať len naňho,“ povedal Yeo. „Je to mladý chalan a stále sa učí. Ale to čo poviem platí pre všetkých. Je dobré, že chceme byť agresívni. Chceme dať prvý gól. Ale musíme sa uistiť, že my neinkasujeme ako prví.“

O chybách Folina a Dumbu kapitán Koivu povedal: „Je to ťažká liga a učenie trvá nejaký čas. Bolo to nešťastné, ale stane sa to každému. Každý z nás sa teraz musí zlepšiť.“

Wild sa budú snažiť prerušiť nelichotivú sériu prehier už v utorok, kedy nastúpi v New Jersey proti Devils.

Sumár: Montreal — Minnesota 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 30. Callagher (Plekanec), 40. Eller (Prust, Sekáč), 45. Sekáč (Prust, Eller), 47. Pacioretty (Parenteau, Desharnais) — 35. Pominville (Vanek)