Divosi prehrali doma s Vancouverom 5-2

Canucks boli prestrieľaní Minnesotou po dvoch tretinách 24-12.  Aj napriek tomu si Vancouver udržoval dvojgólové vedenie, ktoré v tretej tretine zveľadil a porazil tak Minnesotu v Xcel Energy Center 5-2.Za Vancouver strelil dva góly David Booth, po jednom pridali Zack Kassian, Ryan Kesler a Daniel Sedin. Ededie Lack predviedol 29 zákrokov.

Wild majú trojbodový náskok pred Coyotes na mieste zaisťujúcom prvú divokú kartu. Wild aj Coyotes ešte odohrajú v základnej časti deväť zápasov.

Vancouver v zápase nikdy neprehrával a využil maximum z mála príležitostí. Canuck prekonali Darcyho Kuempera trikrát z 12 striel, v tretej tretine nahradil Kuempera v bráne Wild Ilja Bryzgalov. Ten inkasoval dvakrát zo siedmich striel.

Charlie Coyle vyrovnal a1-1 v 18. minúte, to však bol jediný krát, čo Minnesota vyrovnala. Coyle strelil svoj 10. gól v sezóne a tretí v posledných troch zápasoch.

Druhý gól Wild strelil v tretej tretine Nino Niederreiter. Bola to jeho 13. trefa v sezóne.

„Čudný zápas,“ povedal tréner Wild Mike Yeo. „V tom čudný, že sme si vytvárali šance, prestrieľavali sme ich dosť vysokým rozdielom, ale aj tak to nebolo ono“

Wild začínajú už dnes štvorzápasový trip na štadiónoch súpera v St. Louis, potom ich čaká Phoenix, Los Angeles Kings a Chicago Blackhawks.

Sumár: MinnesotaVancouver 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 18. Coyle (Koivu, Spurgeon), 53. Niederreiter (Haula, Suter) — 16. Booth, 32. Booth, 40. Kassian (Richardson), 52. Sedin (Hamhuis, Hansen), 53. Kesler PP (Higgins)