Divosi porazili Ottawu v nájazdoch, rozhodol Coyle

Minnesota si naďalej drží formu, ktorú nadobudla po Zápase hviezd, dnes v noci si poradila aj s Ottawou. Wild po výhre 3:2 v samostatných nájazdoch Senátorom prerušili päťzápasovú šnúru víťazstiev. Prvou hviezdou duelu bol obranca Wild Matt Dumba, ten strelil obidva góly domácich z hry. Brankára Devan Dubnyk podal opäť spoľahlivý výkon, počas troch tretín a predĺženia zastavil 31 striel, v rozstrele vychytal troch z piatich strelcov Senators. Rozhodujúci nájazd premenil Charlie Coyle.

Minnesota Wild – Ottawa Senators 3:2 sn (0:0, 2:2, 0:0 ,0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 21. Dumba (Granlund), 29. Dumba (Stewart, Granlund) – 29. Zibanejad (Ryan, Wiercioch), 32. Ryan (Hoffman, Karlsson)

MIN C. Coyle A. Hammond gól

Minnesota Wild: Kuemper (Backstrom) – Brodin, Suter, Dumba, Leopold, Folin, Prosser – Stewart-Koivu-Vanek, Parise-Granlund-Pominville, Niederreiter-Coyle-Bergenheim, Haula-Brodziak-Fontaine

V riadnom hracom čase padali góly len v druhej tretine. 52 sekúnd po jej začiatku Dumba otvoril skóre stretnutia strelou z prvej po tom, čo mu puk naservíroval Mikael Granlund.

V 29. minúte šli Wild po druhom góle nováčika Dumbu do dvojgólového vedenia. Na gól mu spoza brány nahrala nová posila, útočník Chris Stewart a druhú asistenciu v zápase si pripísal Granlund.

No ani nie polminútu po druhom góle Divochov Senátori znížili, Mika Zibanejad využil stratu puku od Justina Fontaina.

Na 2:2 vyrovnal v 32. minúte po peknej kombinácii Hoffmana a Karssona Bobby Ryan.

V tretej tretine neodvrátil predĺženie ani jeden tím. Ottawa mala šance presilovke, no nevyužila ich, na druhej strane vychytal Granlunda vo veľkej príležitosti výborne chytajúci Hammond.

Zápas sa nerozhodol ani v predĺžení, aj napriek niekoľkým sľubným šanciam oboch tímu, najväčšiu mal po brejku Coyle, Hammond ho však vychytal.

V úvodných troch sériách samostatných nájazdov uspeli dvaja strelci na každej strane, za Minnesotu to bol Mikko Koivu a Jason Pominville, Ottawu potešili Ryan s Turrisom. Pokračovalo sa tak ďalej, v nasledujúcej sérii svoje pokusy nepremenil ani Stone ani Niederreiter. V piatej sérii najprv nedal gól Hoffamn a za Wild sa postavil na ľad Coyle. Na rozdiel od predĺženia si už Hammonda vychutnal a zabezpečil tak pre Minnesotu ďalšie dva body.

V drese domácich si počas duelu odkrútili premiéru dvaja nový hráči. Spomínaný Stewart hral s Koivom a Vanekom, na ľade strávil približne 15 minút zo ziskom jednej asistencie. Obranca Jordan Leopold odhral 17 minút, na konto si pripísal jedne mínusový bod.