Divosi porazili Kojotov, Dubnyk s jubilejným 200. víťazstvom

Tretí zápas proti Arizone v tejto sezóne priniesol prvý triumf Divochov nad Kojotmi. V Arizone to nebol najkrajší duel, po veľkom boji ale Minnesota získala ďalšie dva dôležité body. K výhre 3:1 ju doviedol 30 zákrokmi Devan Dubnyk, ktorý sa tak tešil zo svojho 200. víťazstva v NHL, 130 z nich zaznamenal v drese Wild. O víťazný gól zápasu sa postarala v 51. minúte štvrtá formácia, gól dal Marcus Foligno.

Arizona Coyotes – Minnesota Wild 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie: 25. Keller (Pánik) – 8. Niederreiter (Dumba, Suter), 51. Foligno (Winnik, Eriksson Ek), 60. Staal (Coyle)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Dumba, Brodin, R. Murphy, Olofsson, Prosser – Zucker, E. Staal, Niederreiter – Parise, M. Koivu, Granlun – Ennis, Cullen, Coyle – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Lepší vstup do duelu mali domáci, ktorí úvodných siedmich minútach poriadne zatlačili Divochov. Potom však faulovali a dali možnosť hosťom, ktorí ju využili. Dorážkou strely Dumbu sa po druhej strele Wild v zápase presadil Nino Niederreiter. Arizona mala šance na vyrovnanie, najväčšiu z nich Martinook v prečíslední dvoch na jedného, poloprázdnu bránu ale netrafil. Do kabín tak šli s najtesnejším vedením Divosi.

Kojoti vyrovnali v 25. minúte, keď bola strela Murphyho od modrej čiary zblokovaná a Keller s Pánikom šli sami na Dubnyka. A Clayton Keller svoj blafák zvládol. Dvojica Keller-Pánik sa na Dubnyka rútila aj o pár minút neskôr, tentokrát ale brankár Wild skryl strelu Pánika v lapačke a udržal nerozhodný stav. Ten platil aj po 40 minútach, na strely to bolo tiež takmer vyrovnané, 20:19 pre domácich.

Rozhodujúci gól zápasu prišiel v polovici tretej časti, kedy Kojoti urobili chybu v rozhorávke, ktorú Wild potrestali. Winnik získal puk, prihral Erikssonovi Ekovi, ktorý spoza brány našiel Marcusa Foligna, a ten z otočky prekonal gólmana Raantu. V ďalších minútach Divosi dobre bránili a Arizonu nepustili k väčším šanciam na vyrovnanie. Naopakv 30 sekúnd pred záverečnou sirénou gólom do prázdnej brány poistil výhru Wild Eric Staal.