Divosi opäť musia vyhrať, vynútia si rozhodujúci siedmy zápas?

Aj po dueli číslo päť na ľade Dallasu je Minnesota v bojoch o Stanely Cup stále v hre. Prvý duel pod tlakom možného vypadnutia Divosi zvládli po veľkej dráme, keď vyhrali 5:4 po predĺžení, pričom ešte päť minút pred koncom tretej tretiny prehrávali. Teraz sa Wild v Xcel Energy Center pokúsia pridať ďalší triumf, vyrovnať stav série na 3:3, a vynútiť si rozhodujúci siedmy zápas. Ak sa im to nepodarí, sezóna pre nich skončí. Určite si tento súboj nenechajte ujsť, jeho začiatok je v nedeľu naplánovaný už na 21:00 stredoeurópskeho času!

Zápas č.6

Minnesota Wild vs. Dallas Stars

Stav série 2:3

O to, že Minnesota ešte nemá po sezóne, sa skvelými výkonmi v piatom dueli série pričinilo niekoľko hráčov. Kapitán Mikko Koivu ukázal svoje líderstvo dvomi megadôležitými gólmi, keď strelil vyrovnávajúci gól a následne aj víťazný v nadstavenom čase. Výborne hral aj jeho krajan Mikael Granlund, ktorý strelil otvárací gól zápasu a pri vyrovnávajúcom góle Koivovi poslal vynikajúcu prihrávku. Granlund počas stretnutia odohral až niečo vyše 25 minút, čo bol najviac zo všetkých útočníkov. K víťazstvu Wild prispel gólom aj Jordan Schroeder, ktorý dostal prvýkrát v tohtoročnom play-off šancu hrať a svojou rýchlosťou bol veľmi nebezpečný.

Takéto heroické výkony budú Divosi najlepšiemu tímu Západnej konferencie určite potrebovať aj dnes.

„Robíme veľa dobrých vecí. Každým zápasom v tejto sérii sme sa zlepšovali a to je dobrým znamením. Stále musíme urobiť niekoľko krokov a chceme sa skutočne ešte zlepšiť,“ skonštatoval Koivu pre oficiálnu stránku klubu.

Minnesota v tejto sérii play-off zatiaľ na domácom ľade raz vyhrala a raz prehrala. V zápase číslo tri triumfovala 5:3, no v nasledujúcom dueli sa tešil Dallas po výsledku 3:2. Vtedy otočil nepriaznivý stav.

„Chceli sme sa vrátiť späť k našim fanúšikom,“ povedal tréner Wild John Torchetti. „Tento zápas si zaslúžia. Mali sme sériu vyrovnať na 2:2, ale nepodarilo sa nám to. Fanúšikovia boli vo štvrtom zápase fantastický. Teraz tu musíme vyhrať a som si istý, že oni nám veľmi pomôžu. Teším sa na zápas.“

Wild prehrávali v sérii play-off 3:1 štyrikrát vo svojej histórii. Dvakrát dokázali tento stav otočiť a postúpiť.

„Cítime sa sebavedomo. V piatok sme boli v ťažkej situácii a odohrali sme dobrý zápas. Páčili sa mi aj zápasy číslo 2, 3 a 4. Teraz ideme domov a pokúsime sa nájsť spôsob, ako sa vrátiť späť do Dallasu,“ dodal Torchetti.

Pre skorý začiatok dnešného duelu nepoznáme zostavy, v akých tímy nastúpia. Možné zmeny sa dozvieme až tesne pred zápasom. Minnesota by ale zostavu meniť nemala. Stále sa bude musieť zaobísť bez zranených útočníkov Thomasa Vaneka a Zacha Pariseho. S Rakúšanom Vanekom to už ale začína vyzerať celkom dobre. Včera trénoval s tímom a aj keď dnes by ešte nemal hrať, jeho návrat je celkom blízko. Zato Parise je stále mimo na dobu neurčitú.

Stars ani dnes nebudú môcť počítať s Tylerom Seguinom, ktorý do Minnesoty s tímom ani necestoval. Seguin hral iba v jednom zápase tejto série, pretože ho trápia problémy s achilovkou.

Z pohľadu Dallasu bude zaujímavé sledovať, kto bude dnes v bráne. V prvých troch dueloch série chytal Kari Lehtonen, potom ale dostal šancu Antti Niemi. Ten však naposledy inkasoval až päťkrát, a preto je možné, že sa do brány Stars vráti Lehtonen.