Divosi nastúpia vo Vancouveri, ligový debut zažije mladík Tuch

Po neúspechu v Calgary čaká na Minnesotu, lídra Západnej konferencie, tretí zápas na „kanadskom“ tripe. Divosi si v nedeľu ráno od 4:00 nášho času zmerajú sily s Kosatkami z Vancouveru. V zostave Wild bude niekoľko zmien, tou najdôležitejšou je debut v NHL Alexa Tucha, veľkej nádeje klubu.

20-ročný Tuch, ktorý v na farme v Iowe doteraz pozbieral 22 bodov (11+11) a zahral si aj v Západe hviezd AHL, pri svojej premiére v lige nastúpi hneď v elitnej formácii! Jeho spoluhráči v útoku budú veteráni Parise a Staal.

V prvej formácii Tuch nahradí Charlieho Coylea, ktorý sa v poslednom čase trápi. Coyle, ktorý bol na našej stránke vyhlásený aj za sklamanie mesiaca, bol preradený až do štvrtej „checking line“ a vypadol aj z presilovkovej formácie, kde ho nahradí naopak vo forme hrajúci Zucker.

Novinkou v zostave je aj opätovné spojenie úspešnej formácie z minulého roka – Haula, Pominville a Niederreiter. Táto trojica si v uplynulej sezóne prvýkrát spolu zahrala práve v dueli proti Vancouveru.

Opäť raz sa dnes dočkáme aj súboja Granlundovcov, mladší brat Mikalea Markus, totiž pôsobí v klube súpera. No a Wild sa s Caunucks už raz v Rogers Aréne v tejto sezóne stretli. Domáci boli vtedy úspešnejší, keď po prestrelke zvíťazili 5:4.

Vancouver Canucks

Dlhoročný rival Minnesoty ešte z bývalej Severozápadnej divízie bude zrejme v tejto sezóne ešte tvrdo bojovať  o play-off. Aktuálne stráca v tabuľke Západnej konferencie na ôsmu postupovú priečku štyri body, aj preto, že posledné dva zápasy prehral.

Hlavnými tvárami Kosatiek sú už dlhé roky švédske dvojičky Henrik a Daniel Sedinovci, ktorý tím ťahajú aj v tomto ročníku. Henrik má na konte 32 bodov, Daniel o päť menej. Spolu s Henrikom je s 32 bodmi najproduktívnejším hráčom mladý Bo Horvat, ktorý je s 14 gólmi aj streleckým lídrom Vancouveru. Veľká predsezónna posila Canucks, Loui Eriksson doteraz pozbieral 21 bodov, čaká a však od neho viac.

Obrana je určite slabšou stránkou kanadského tímu, chýbajú jej elitné mená. Najviac bodujúcim obrancom je 14-bodový nováčik Troy Stecher. Na brankárskom poste je jednotkou skúsený Ryan Miller. Ten chytá spoľahlivo, rovnako tak aj jeho náhradník Jacob Markström.

Porovnanie súperov

Výsledek obrázku pro vancouver canucks logo
14-9-6-22 bilancia 28-5-5-12
11. miesto v Záp. konferencii,
52 bodov
postavenie v tabuľke 1. miesto v Záp. konferencii,
71 bodov
Bo Horvat, Henrik Sedin 32 bodov najviac kan. bodov Mikael Granlund 44 bodov
Bo Horvat 14 gólov najlepší strelec Staal, Zucker 16 gólov
Henrik Sedin 21 asistencií najlepší nahrávač Mikael Granlund 32 asistencií
Troy Stecher 14 bodov najlepší obranca Ryan Suter 28 bodov
Luca Sbisa +8 najlepší v +/- Zucker, Suter +30
Troy Stecher (O) 14 bodov najlepší nováčik Tyler Graovac (Ú) 6 bodov
Ryan Miller 91,8 % (31 z.)
Jacob Markström 91,3 % (23 z.)
úspešnosť zákrokov
 Devan Dubnyk 93,3 % (39 z.)
Darcy Kuemper 90,7 % (11 z.)

Prvý vzájomný zápas v sezóne

Vancouver Canucks – Minnesota Wild 5:4 (0:1, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 30. Brandon Sutter (Stecher, H. Sedin), 32. B. Hutton (D. Sedin, H. Sedin), 42. Eriksson(Chaput, B. Hutton), 43. Baertschi (Sbisa, Brandon Sutter), 58. Baertschi (Stecher, Burrows) – 6. Pominville (Niederreiter, Scandella), 24. Pominville (Haula), 44. Zucker, 55. Suter (Spurgeon, Niederreiter)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Prosser – Parise(A), E. Staal, Coyle – Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Niederreiter, Haula, Pominville – Graovac, Z. Mitchell, Stewart.

Predpokladaná zostava Wild

Parise – Staal – Tuch
Granlund – Koivu – Zucker
Niederreiter – Haula – Pominville
Coyle – Graovac – Stewart (Schroeder)

Suter – Spurgeon
Scandella – Dumba
Reilly – Folin (Prosser)

Dubnyk
(Kuemper)

Pridajte komentár