Divosi doma Bluesmanom nadelili päť gólov

Posledný zápas zápase pred Víkendom hviezd a štvordňovou prestávkou Minnesota zvládla a St. Louis zdolala pohodlne 5:1. Wild teda prestávku strávia na čele Západnej konferencie. Dnešným víťazstvom Divosi vyrovnali bilanciu vzájomných duelov v sezóne, keď si vo štvrtom meraní síl pripísali druhý triumf. Pri tejto výhre najmä zažiaril trojbodový Nino Niederreiter (1+2) a po dnešku bodový líder Wild si pripísal 41. a 42. bod v sezóne za gól a nahrávku.

Minnesota Wild – St. Louis Blues 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Góly a asistencie: 21. Haula (Parise, Pominville), 33. Graovac (Niederreiter, Dumba), 40. M. Koivu (Granlund, Niederreiter), 42. Niederreiter (E. Staal, Coyle), 43. Granlund (Spurgeon, Zucker) – 25. Tarasenko (Schwartz, Lehterä)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Reilly, Scandella, Prosser – Niederreiter, E. Staal (C), Coyle – Granlund, Koivu, Zucker – Pominville, Haula, Parise (A) – Schroeder, Graovac, Stewart.

Domáci mohli skórovať už v prvej minúte, Zucker však bránu v brejku netrafil. Príležitosť mal aj Parise, ktorý tečoval strelu Pominvilla, poradil si ale s ňou hosťujúci brankár Hutton. Úvodná tretina bola v réžii brankárov, pretože tí neinkasovali ani raz. Aj domáci Dubnyk predviedol niekoľko dôležitých zákrokov, najťažší pri šanci Berglunda.

Vstup do druhej časti mala Minnesota bleskový, už po 26 sekundách totiž skóre otvoril Erik Haula po tom, čo Parise v strednom pásme získal puk a naservíroval ho fínskemu centrovi na zakončenie. Na tento gól ešte Blues o štyri minúty dokázali odpovedať zásluhou Vladimira Tarasenka, ktorý v úniku prekonal Dubnyka. Gólman Wild ale krátko na to nepustil St. Louis, do vedenia keď v brejku zastavil Upshalla.V 33. minúte bolo teda 2:1 pre Wild. Dobrú prácu Niederreitera zužitkoval na neúmyselný gól nohou Tyler Graovac. No a domáci ešte v prostrednej časti stihli zvýšiť svoj náskok, keď 12 sekúnd pred sirénou v presilovke Niederreiter s Granlundom vybojovali puk a kapitán Mikko Koivu ho dopravil do siete.

Aj do tretej tretiny mala lepší vstup Minnesota. V 42. druhej minúte svoju trojbodovú noc gólom zavŕšil Niederreiter strelou, ktorá bola určite pre Huttona chytateľná. A keď o 41 sekúnd neskôr skóroval aj Granlund, znamenalo to koniec v zápase pre Huttona. V svätyni Blues zápas dochytal Jake Allen a ten už neinkasoval, takže Wild zvíťazili 5:1.