Divosi aspoň s bodom, so St. Louis prehrali 3-2 po nájazdoch

Alexander Steen a T.J. Oshie premenili samostatné nájazdy v Xcel Energy Center aby Minnesota prehralaso St. Louis Blues 3-2. Blues vyhrali piaty zápas v rade a v tabuľke Západnej konferencie sa dostali na prvé miesto o jeden bod pred Anaheim. Brankár Blues Brian Elliott vychytal v nájazdoch Zacha Pariseho a Mikko Koivu svoj pokus minul.

Debut v drese Wild si v zápase odbil Ilya Bryzgalov, získaný z Edmontonu Oilers. Pusil za seba tretiu a štvrtú strelu Blues, ale zvyšných 20 striel chytil.

„Samozrejme bol som nervózny, pretože som hral za nový tím,“ povedal Bryzgalov.

St. Louis vyhrávalo už v polovici prvej tretiny 2-0, keď sa v štvrtej minúte presadil v presilovke T.J. Oshie, v 9. minúte zvýšil vedenie Blues obranca Colaiacovo.

V prostrednej časti hrala Minnesota oveľa lepšie ako v prvej a dokázala v nej vyrovnať. Niečo viac ako tri minúty po začiatku druhej tretiny znížil Jason Pominville svojim 23. gólom v sezóne a o štyri minúty neskôr vyrovnal Matt Moulson, ktorý si pripísal 18. gól v sezóne a prvý v drese Wild.

Divosi odohrajú ďalšie tri zápasy doma, najbližšie sa v Xcel Energy Center stretnú v utorok s Edmononom

Sumár: MinnesotaSt. Louis 2:3 sn (0:2, 2:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 24. Pominville (Parise, Suter), 28. Moulson (Koivu) — 4. Oshie PP (Steen, Shattenkirk), 9. Colaiacovo (Schwartz, Tarasenko)