Divočina sahala po senzačním vyrovnání. Body nakonec zůstaly ve Winnipegu

V pořádnou divočinu se proměnil zápas mezi Minnesotou a Winnipegem. Wild vedli už po deseti vteřinách hry. V pětadvacáté minutě prohrávali už 1:5, přesto dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky a sahali do posledních vteřin po vyrovnání. Zápas se velmi nepovedl Darcymu Kuemperovi, který po čtvrté inkasované brance musel střídat. Parise vstřelil svůj sedmý gól v sezoně.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 5:4 (3:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Little (Ladd, Wheeler), 4. Ladd (Little, Wheeler), 13. Ehlers (Scheifele, Perreault), 21. Stefford (Lowry), 25. Stafford – 1. Zucker (Brodin), 35. Koivu (Granlund, Pominville), 35. Fontaine, 51. Parise.

Minnesota Wild: Kuemper (od 22. Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Folin – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Niederreiter – Vanek, Coyle, Fontaine – Porter, Haula, Carter.

Minnesota začala ve Winnipegu výtečně. Pouhých deset vteřin stačilo Jasonu Zuckerovi na to, aby se po vhazování prodral přes oba obránce a přesnou střelou překonal Hutchinsona.
Radost hostům ovšem moc dlouho nevydržela. Hned ve druhé minutě utkání se před branku dostal Bryan Little, jemuž sice puk vypíchl Kuemper, ale od Littleovy helmy se oblouček opět snesl na branku, tentokrát už do sítě. O pouhé dvě minuty později se na brankovišti nejlépe zorientoval Andrew Ladd a poslal svůj tým do vedení.
Wild mohli srovnat v přesilové hře, Pariseho pokus ovšem jenom o pár centimetrů neskončil v síti, když jeden z domácích obránců na poslední chvíli vyrazit puk mimo tři tyče. Winnipeg následně pokračoval v aktivní útočné hře a brzy slavil třetí branku. V situaci dva na jednoho na sebe vzal úlohu Nikolaj Ehlers a přesnou střelou na vzdálenější tyč znovu rozvlnil síť za Darcym Kuemperem. Za hosty mohl ještě zkorigovat po útočném výletu Suter, ovšem to byl Hutchinson dobře připravený a vykopl touš betonem.

Mizérie z pohledu Wild se ještě prohloubila po přestávce. Po jednapadesáti vteřinách hry vypálil z vrcholu kruhu Drew Stafford a Kuemperovi puk propadl výstrojí. Po laciném gólu musel přenechat místo v brance Dubnykovi. Ani střídající gólman neměl ale dobrý strat. Stafford totiž předvedl krásnou individuální akci, natlačil se až před branku a bekhendem lehce skóroval. Ve 25. minutě tak Wild prohrávali už 1:5!
Frustrovanou Minnesotu probral až o deset minut později během početní převahy Mikko Koivu. Ten po Granlundově přihrávce zpoza branky protlačil z velkého úhlu puk skulinkou mezi Hutchinsonem a bližší tyčí. O pouhých 38 vteřin později už to bylo jenom o dvě branky! Po Vanekově úprku a krkolomné střele z úhlu vyrazil Hutchinson puk k Justinu Fontaineovi, jenž ze vzduchu doklepl puk do sítě.
Minnesotě rázem narostla křídla a brzy mohla opět snížit, jenže Zuckerovu v individuální akci v rozhodující moment sklouzl puk z čepele. Do kabin se tak znovu šlo s dvoubrankovým rozdílem.

Ofenzivní Tryskáči byli ve třetí třetině rázem pryč, místo nich přišel obranný val, který měl za úkol udržet Divočinu od dalšího zdramatizování zápasu. Blízko k tomu měl Niederreiter při přesilové hře, jenže v dobré pozici jenom nastřelil přesouvajícího se brankáře domácích.
Po poněkud hlušší pasáži hry o sobě dala Minnesota vědět v padesáté minutě zásluhou Hauly, který obkroužil branku a užuž to vypadalo, že zamete puk do sítě, ovšem ve velké příležitosti minul. O minutu později už ale Minnesota slavila čtvrtý gól! Osamocený Zach Parise získal za brankou puk, natáhl se holí kolem klece a díky šťastné teči bránící Trouby dopravil puk mezi Hutchinsonovy betony.
Minnesotě tak začal závod o vyrovnání, který byl v posledních dvou minutách umocněn faktem, že zelenobílí hráli v šesti hráčích proti čtyřem. Velice blízko byl Parise, jenže Hutchinson jeho pokus z první kryl. Wild ani přes velký tlak nedokázali dotáhnout zápas k senzaci a padli 4:5.