Dany Heatley nie je spokojný so svojou pozíciou

Včera v bostonskej TD Garden na rannom tréningu stál tréner Mike Yeo a krídelník Dany Heatley na modrej čiare v dlhej a živej debate, zatiaľ čo okolo nich pokračoval tréning. Témou boli Heatleyho výkony a jeho nová úloha vo štvrtej formácii.

Heatley nie je šťastný, že odkedy Minnesota získala Matta Moulsona a Codyho McCormicka hraje len 8 až 10 minút za zápas. Yeo povedal, že je to OK, hráč ako Heatley by nemal byť spokojný vo štvrtej formácii.

„Rozprávali sme sa, keď sa to prvýkrát stalo a spracoval to veľmi dobre,“ povedal Yeo. „Nechcem aby si hovoril“Všetko je OK.“ Chcem aby si žiadal väčší čas na ľade. Najlepšia cesta je vypýtať si ho vašou hrou.“

Bývalý 50-gólový strelec má aktuálne v tejto sezóne na konte 12 gólov, 14 asistencií a 12 mínusových bodov. Predsa len mu Yeo dal dôležitú rolu v januári, keď sa Wild museli vyporiadať so stratou Mikka Koiva a Zacha Pariseho aby sa opäť dostali do boja o play-off.

Do angažovania Moulsona hral Heatley v druhej formácii a ešte vždy je členom presilovkovej formácie.

„Rozprával som sa sním o jeho hre a o tom, čo od neho potrebujeme,“ povedal Yeo. „Aj tak si však myslím, že musíme nájsť spôsob ako bol viac zatiahnutý do hry aby musel päť minút čakať na striedačke, čo je pre väčšie telo ťažšie.“

Pridajte komentár