Ďalším súperom Wild budú dnes už od 22:00 nášho času Jets

Minnesota nemá času rozmýšľať nad sériou štyroch prehier, pretože už dnes večer ju čaká ďalší zápas. Po domácej prehre s Rangers Wild cestujú do Winnipegu, kde sa pokúsia prerušiť negatívnu sériu. Jets sú v tejto sezóne obľúbeným súperom Divochov, veď sa s nimi stretli už štyrikrát a vo všetkých prípadoch víťazne. Či sa Minnesote podarí vyhrať aj piaty a posledný vzájomný duel v základnej časti môžete sloedovať dnes od 22:00 SEČ aj na Nova Sport.

Dnes dostane príležitosť v bráne Wild Darcy Kuemper, ktorý bol zo svojich posledných piatich štartov dvakrát vystriedaný. Wild však potrebujú, aby sa 26-ročný brankár konečne chytil a nestálo to všetko iba na Dubnykovi, ktorý aktuálne tiež nemá najlepšiu formu.

V dnešnom súboji sa pekného míľniku dočká center Minnesoty Eric Staal, ktorý nastúpi na svoj 1000. duel v NHL. Dúfajme, že to oslávi aj nejakým gólikom alebo aspoň víťazstvom. Staal je spolu s Granlundom najlepším strelcom Wild v tejto sezóne. Obaja majú na konte po 24 zásahov. Po Granlundovi je skúsený forvard zároveň s 54 bodmi druhý v tímovom bodovaní.

Winnipeg Jets

Pre Stíhačky z Winnipegu je už postup do play-off možný len v teoretickej rovine. V Západnej konferencii im totiž patrí 10. priečka a na postupové miesta strácajú až 11 bodov, čo je v posledných 11 zápasoch sezóne ťažko zmazateľný rozdiel.

Aj napriek vyššie spomínanému majú Jets v tíme niekoľko veľkých hrozieb pre Wild, na ktoré si budú musieť dať pozor. V prvom rade sú to Mark Scheifele a Patrik Laine. 70-bodový Scheifele je ôsmym najproduktívnejším hráčom a 33-gólový nováčik Laine ôsmym najlepším strelcom celej NHL. Okrem nich sa k 60-bodovej hranici blížia aj Nikolaj Ehlers a Blake Wheeler. Obaja majú na konte 58 bodov.

Obranu riadi obrovitý Dustin Byfuglien, ktorý výdatne podporuje aj útok, veď doteraz pozbieral úctyhodných 46 bodov. Slabinou Jets v tejto sezóne, a možno aj hlavným dôvodom ich nepostupu do play-off, sú brankári. Ani jeden sa v úspešnosti zákrokov nedostal nad hranicu 91 percent. Najbližšie k tomu mal mladík Connor Hellebuyck, ktorý je aj jednotkou tímu.

Zadné rady Jets aktuálne trápia početné zranenia, a dnes im preto budú chýbať Jacob Trouba, Tyler Myers aj Tobias Enstrom.

Porovnanie súperov

26-5-7-33 bilancia 36-7-6-21
10. miesto v Záp. konferencii,
69 bodov
postavenie v tabuľke 2. miesto v Záp. konferencii,
92 bodov
Mark Scheifele 70 bodov najviac kan. bodov Mikael Granlund 65 bodov
Patrik Laine 33 gólov najlepší strelec Staal, Granlund 24 gólov
Mark Scheifele 42 asistencií najlepší nahrávač Mikael Granlund 41 asistencií
Dustin Byfuglien 46 bodov najlepší obranca Ryan Suter 34 bodov
Andrew Copp +10 najlepší v +/- Jason Zucker +33
Patrik Laine (Ú) 60 bodov najlepší nováčik Tyler Graovac (Ú) 8 bodov
Connor Hellebuyck 90,7 % (51 z.)
Ondřej Pavelec 88,8 % (8 z.)
Michael Hutchinson 89,3 % (22 z.)
úspešnosť zákrokov
 Devan Dubnyk 92,9 % (57 z.)
Darcy Kuemper 90,4 % (16 z.)

Predpokladaná zostava Wild

Niederreiter – Staal – Coyle
Granlund – Koivu – Zucker
Parise – Hanzal – Pominville
Stewart – Haula – White

Suter – Spurgeon
Brodin – Prosser
Scandella – Dumba

Kuemper
(Dubnyk)

Predošlé vzájomné zápasy v tejto sezóne

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Stewart (Spurgeon), 29.Dumba (Stewart, Koivu), 35. Staal (Coyle, Parise), 55. Brodin – 19. Ehlers, 20. Wheeler (Byfuglien), 60.Scheifele (Perreault, Byfuglien).

Minnesota Wild: Dubnyk – Suter, Spurgeon – Scandella, Dumba – Brodin, Folin – Parise, Staal, Coyle – Granlund, Koivu, Stewart – Niederreiter, Haula, Pominville – Zucker, Dalpe, Pulkkinen.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 40. M. Koivu (Zucker, Granlund), 52. Brodin (Granlund, Dumba), 60. Parise (E. Staal, Coyle) – 53. Wheeler (Byfuglien, Petan)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Folin, Brodin, Dumba, Scandella – Coyle, E. Staal, Parise– Graovac, M. Koivu, Granlund – Pominville, Haula, Niederreiter – Stewart, Z. Mitchell, Zucker.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly a asistencie: 26. Little (Trouba, Armia), 37. Armia (Matthias) – 12. Niederreiter (Coyle, Pominville), 20. Pominville (Coyle), 23. Pominville (Coyle), 59. Niederreiter (Pominville, Scandella)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Folin, Reilly – Parise (A), E. Staal, Tuch – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Niederreiter, Coyle, Pominville – Stewart, Haula, Graovac.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 5:6 (1:3, 2:2, 2:1)

Góly a asistencie: 2. Laine (Scheifele, Perreault), 30. Lowry (Stafford, Ehlers), 38. Perreault (Wheeler, Byfuglien), 50. Armia (Scheifele), 52. Scheifele (Perreault, Laine) – 4. Granlund (M. Koivu), 15. Graovac (Granlund, Hanzal), 19. Haula (Granlund, Stewart), 29. Scandella (Hanzal, Stewart), 34. White (Stewart), 58. Zucker (Haula, Scandella)

Minnesota Wild: Kuemper (52. Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Prosser, Brodin – Niederreiter, E. Staal (A), Schroeder – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Coyle, Hanzyal, Graovac – Stewart, Haula, White.

Pridajte komentár