Ďalšia prehra Wild po predĺžení, tentoraz s Predators

Darcy Kuemper inkasoval v prvej tretine tri góly, jeho náhradník Nicklas Backstrom dostal ďalšie tri góly a Minnesota prehrala s Nashvillom 6-5 po predĺžení, keď v ňom rozhodol o výhre Predátorov švédsky obranca Mattias Ekholm po tom, čo za bránou Wild získal puk, vykorčuľoval s ním pred bránu a strelou zápästím prekonal Backstroma.

Minnesota prehrala už tretí zápas v rade, zatiaľ je ďaleko od miesta zaručujúceho play-offa z posledných 13 zápasov vyhrala len päť.

„Samozrejme, že to nie je dobré,“ povedal kouč Wild Mike Yeo. „Keď dáte päť gólov, mali by ste vyhrať. Dostaneme sa do šance, potom pustíme súpera do šance a tak ďalej… To nie je naša hra, a preto ani výsledok nie je dobrý.“

Po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 3-3. Na strane Wild sa presadili Jason Zucker, Zach Parise a v presilovke Marco Scandella, z predátorov skóroval Calle Jarnkrok, Matt Cullen a Craig Smith.

V tretej časti sa presadil Filip Forsberg aj Roman Josi, Nashville tak viedol 5-3. Ani nie dve minúty po Josiho góle však znížil svojím druhým gólom v zápase a 13.-tym v sezóne Parise, ktorý dosiahol tečom strely Jasona Pominvilla.

Minútu a 20 sekúnd pre koncom riadnej hracej doby Minnesota odvolala brankára a 47 sekúnd pred záverečnou sirénou aj vyrovnala, gól dal Thomas Vanek, a tak divosi získali aspoň bod.

„To sa nemôže stávať. S piatimi gólmi by ste mali vyhrať hokejový zápas,“ tvrdí aj kapitán Wild Mikko Koivu. „Jednoducho musíme byť lepší. V zápasoch máme dobré pasáže, nevime to však udržať celých 60 minút. „

Predators rýchlo znechutili duel Darcymu Kuemperovi, ktorý úvodnej dvadsaťminútovke inkasoval trikrát zo 14 striel. Kuemperovi sa v tomto období nedarí, v posledných piatich domácich zápasoch bol vystriedaný štyrikrát.

Backstrom, ktorý nastúpil od druhej tretiny urobil 27 zákrokov a tiež inkasoval trikrát.

„Nevravím, že (brankári) podali dostačujúci výkon. Ale nemyslím si, že sme pred nimi odviedli dobrú prácu a pomohli im. Povedal by som, že to bol problém, ale my sme ešte veci zhoršovali,“ skonštatoval Yeo v súvislosti brankármi.

Wild odohrali zápas bez centra Mikaela Granlunda, ktorý ochorel.

Sumár: Minnesota — Nashville 5:6 pp (2:3, 1:0, 2:2, 0:1)

Góly: 2. Zucker (Pominville, Koivu), 7. Parise (Coyle, Vanek), 28. Scandella PP (Coyle, Parise), 51 Parise PP (Pominville, Suter), 60. Vanek (Scandella, Suter) — 5. Jarnkrok (Weber, Josi), 14. Cullen (Bartley, Fisher), 19. Smith (Ribeiro), 42. Forsberg (Bartley, Smith), 50. Josi PP (Weber, Cullen), 62. Ekholm