Další jasná výhra do sbírky, tentokrát to odnesl Edmonton

Nenašli bychom negativum na posledním zápase Minnesoty Wild. Dalších pět gólů v síti soupeře, počtrnácté v řadě body z venkovního zápasu, Zach Parise konečně skóroval, Tyler Graovac zažil dvougólový večer, Granlundova bodová série pokračuje a Darcy Kuemper odchytal svůj nejlepší zápas v sezoně. Minnesota porazila Edmonton jednoznačně 5:2 a důvodů k radosti bylo zkrátka hned několik. Tím posledním a neméně důležitým je fakt, že si upevnila vedení na čele Západní konference.

Edmonton Oilers – Minnesota Wild 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. A. Larsson (Klefbom, Slepyšev), 37. Draisaitl (Lucic, Sekera) – 14. Graovac, 20. Zucker (M. Koivu), 25. Parise (Pominville, Prosser), 33. Graovac (Granlund), 45. Stewart (Zucker, Kuemper)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Prosser, Reilly – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Parise (A), Haula, Pominville – Stewart, Graovac, Schroeder.

Celkem sedmkrát se Oilers v první třetině dostali do přečíslení. Hráli hodně aktivně v útočné činnosti, ale ke gólům to nevedlo. Před brankou byli naopak nebezpeční hosté. Talbot v úvodních minutách hry ještě udržel dorážky z bezprostřední blízkosti z holí Zuckera a Granlunda, v pozdější fázi třetiny už ale kapituloval. Jako první v útkání na něj vyzrál Tyler Graovac. Po závaru před brankou se dostal k dorážce, k jeho štěstí Talbot nedokázal zareagovat na předchozí odraz puku a Graovac zakončoval do téměř odkryté klece. Možná klíčový moment zápasu přišel v poslední minutě třetiny, jelikož Jason Zucker skóroval čtyři vteřiny před první sirénou. Od mantinelu dostal chytrou přihrávku od Koiva a z levého kruhu se střelou z první naslepo nemýlil.

Po přestávce zažili domácí hodně aktivní třetinu. Byli ještě aktivnější v útoku, zahráli si přesilové hry a konečně dávali góly. Ale také i dostávali. V pětadvacáté minutě ukončil své střelecké trápení Zach Parise, který napodruhé zužitkoval Pominvilleovu přihrávku zpoza branky a bekhendem překonal Talbota. Olejáři byli následně obrovsky aktivní a občas skvěle chytající Kuemper odolával jenom silou vůle. Přesto po polovině utkání kapituloval, a to když nahození od modré přesně v mezikruží tečoval Anton Slepyšev. Kuemper neměl šanci zareagovat.
Wild brzy odpověděli svým čtvrtým gólem. Granlund zachytil rozehrávku v útočném pásmu, vyměnil si puk s Graovac, zamíchal před brankou a znovu na druhou vlnu přihrál Tyleru Graovacovi. Ten nejenom, že vstřelil svůj druhý gól večera, ale vyhnal také Talbota z branky. Naděje na ještě případný zvrat utkání přišla pro Edmonton ve 37. minutě během přesilové hry. Krásnou střelou z levého kruhu snížil Leon Draisaitl na 2:4.

Domácí dostali jedinečnou možnost po začátku třetí třetiny. Kuemper vyhodil kotouč mimo hrací plochu a v přesilové hře se mohli Olejáři dostat na dostřel. V početní převaze byli hodně aktivní a Wild měli i trochu štěstí. Jakmile přesilová hra skončila, ujeli do přečíslení Chris Stewart a Zucker. První jmenovaný vzal situaci na sebe a lišácky překonal Brossoita.
Minnesota nakonec do sítě dotlačila i šestý gól zásluhou Pominvillea. Nejdříve rozhodčí ani nezkoumali video, poté potvrdili, že puk byl v brance, ale nakonec k překvapení zcela všech neuznali gól pro údajné vhození puku do brány. To ale Wild už nemuselo mrzet, jelikož si připsali další dva body na tabulky.

1. Darcy Kuemper, Min (41 zákrokov, 95,4 % úspešnosť)