Čtvrtý zápas znamená mečbol pro Jets

Po kanonádě z minulého zápasu bylo jasné, že domácí fanoušci budou pekelně natěšení a že Minnesota se bude určitě snažit srovnat krok v sérii. Bohužel přišla jedna velká rána a to zranění rodáka a velikého srdcaře s velmi dobrou formou Zacha Pariseho, ten si v minulém zápase zlomil hrudní kost a musel tedy mimo soupisku na cca. 4-6 týdnů. Utkání vlastně rozhodla jediná branka na kterou domácí nedokázali odpovědět a ani jednou nepřekonali výborně chytajícího Hellebuycka.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Scheifele (ConnorMorrissey), 60. Scheifele (WheelerCopp)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – BrodinDumbaSeelerSpurgeonSoucyProsser – NiederreiterE. Staal(A), Mikael Granlund – ZuckerM. Koivu (C), Greenway – EnnisCullen (A), Coyle – M. FolignoJ. Eriksson EkWinnik.

Statistiky

Střely na branku: 30:27
Zásahy brankářů: 26:30
Hity: 19:24
Trestné minuty: 2:4

V první třetině měli první velkou šanci domácí, Niederreiter přihrával před branku úplně volnému Staalovi, ale ten nedokázal bekhendem překonat vyrážečku gólmana hostí. Zhruba čtyři minuty měli Wild šanci skórovat v podobě přesilovky, za nerovnovážného stavu na ledě došlo k situaci před brankou, kdy byl úmyslně sražen Staal krosčekem do obličeje, tento zákrok zůstal bez potrestání, takže místo zvýhodněné přesilovky přišla přesilovka nevyužitá. Půl minuty před koncem třetiny se dostal ke kotouči Scheifele, vyměnil si ho s Connorem a z první dokázal Dubnyka překonat.

Druhá třetina začala obrovskou šancí domácích, kdy při přečíslení našel Granlund žabkou Dumbu, ale gólman hostí vytasil perfektní zákrok. O pár minut později to vypadalo, že se do dobré šance řítí Niederreiter, ale obránce mu na poslední chvíli puk vypíchl. Poté zahrozili také hosté, nahozený puk ze strany kluziště a několik dorážek, Dubnyk si ale poradil. Necelé čtyři minuty před koncem třetiny přišla krásná akce domácího obránce Brodina, ten se rozjel, na modré čáře pěkně obhodil hráče Jets a dokázal i perfektně vystřelit, ale vyrážečka Hellebuycka byla proti.

Bylo jasné, že ve třetí třetině Minnesota trochu otevře obranu a bude se snažit vyrovnat všemi dostupnými prostředky, to mělo za následek velkou šanci Jets. Scheifele našel před brankou Connora, ale Dubnyk i ve skluzu dokázal výborně zasáhnout. Poté se zapotil i gólman hostí, ale střelu Seelera pokrýt dokázal a následná dorážka pak skončila mimo. Velikou možnost na zvýšení vedení měl poté Scheifele, ale trefil pouze tyč. Dubnyk se pak musel vyznamenat proti střele Taneva. Zhruba dvě minuty odvolali domácí brankáře, jenže žádný větší tlak si nevytvořili a těsně před koncem zápasu ještě potvrdil výhru stíhaček Scheifele.