Čtvrtá výhra v řadě a pomsta v jednom utkání

Minnesota se dnes představila proti Blues už potřetí v sezoně, oba předešlé zápasy těsně prohrála, ale reparát vyšel domácím na výbornou. Wild tak dokázali vyhrát počtvrté v řadě a dnes předvedli jistý výkon na obou stranách kluziště. První perioda toho moc nepřinesla, ale v druhé už Minnesota dokázala vstřelit dva góly. Ve třetí třetině už Wild na ledě kralovali a výhru pojistil do prázdné branky Mikael Granlund. Jak už je v této sezoně zvykem Dubnyk předvedl opět vyrovnaný výkon, tentokrát kryl sice jen 19 střel hostů, ale i to mu vyneslo úspěšnost 95,7 procent.

Minnesota Wild – St. Louis Blues 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Dumba (Parise), 28. Niederreiter (Suter, Haula), 60. Mikael Granlund (Prosser, E. Staal) – 36. Tarasenko (Fabbri)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Prosser – Parise, E. Staal, Pominville – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Niederreiter, Haula, Coyle – Stewart, Graovac, Gabriel.

První třetina měla z obou stran velmi opatrný začátek, až v šesté minutě se dostali Blues do větší šance, ale Dubnyk byl na svém místě. I nadále se však hrálo velmi při zemi a gólmani měli celkem snadnou práci. O první rozruch na ledě se postarali až Gabriel a Reaves, kteří se do sebe v patnácté minutě pustili, Gabriel se vůbec nenechal zahanbit a udělil svému soupeři pár slušných ran. Ke konci třetiny měl velkou šanci Pominville a Staal, ale ani v jednom případě se skóre neměnilo.

Ačkoli po první třetině vedli Blues 11:6 na střely, tak Minnesota dokázala udeřit hned v úvodu druhé třetiny, po přihrávce Pariseho se v čase 20:45 dostal do útočného pásma Dumba, který dokázal umístit střelu pod břevno a Allen nedokázal reagovat. Do další šance se hned vzápětí dostal Zucker, ten ale neuspěl. Wild ovšem pokračovali v aktivitě a v osmadvacáté minutě se dokázal prosadit Nino Niederreiter, který vystřelil skrze skrumáž před brankou a střela proletěla až za záda Allena. Hra se poté relativně uklidnila, ale Blues dokázali ještě v druhé třetině korigovat a to konkrétně Vladimir Tarasenko, který překonal Dubnyka střelou zápěstím.

Hned na začátku třetí periody měl obrovskou šanci Parise, ale Allen se skvěle přesunul a dokázal podržet svůj tým. Dále se třetí třetina nesla spíše v režii domácích, kteří měli více šancí a soupeře skoro k ničemu nepustili. V útoku zahrozil Koivu, který tečoval z bezprostřední blízkosti puk na Allena a ještě několikrát dorážel, puk přešel brankovou čáru, ale rozhodčí gól neuznali kvůli nedovolenému bránění brankáře hostí. Nádhernou přihrávkou pak vyzval Haulu ke skórování Niederreiter, ten ale neuspěl. Stejný scénář měl i únik Zuckera, ale přesto Wild zvládli tuhle část zápasu na výbornou. Blues se dostali ke hře bez brankáře v čase 58:41, ale to nemělo dlouhého trvání, nedokázali udržet puk v útočném pásmu a výhru Wild pečetil do prázdné branky Mikael Granlund.