Cooke bol suspendovaný na sedem zápasov

NHL suspendovala ľavého krídelníka Minnesoty Wild Matta Cooka na sedem zápasov za zákrok kolenom na obrancu Colorada Avalanche Tysona Barrieho počas tretieho zápasu série prvého kola play-off. Cooke dostal trest za zákrok z pondelkového duelu, ktorým zranil obrancu Avalanche. Ak by si celú suspendáciu neodpykal v tohtoročnom play-off, zvyšné zápasy vynechá v základnej časti budúcej sezóny. Teraz má 48 hodín na to, aby sa voči rozhodnutiu odvolal.

„Samozrejme, že nemôžeme nájsť iného Matta Cooka,“ povedal kapitán Wild Mikko Koivu. „Keď bude mimo, bude nám chýbať, ale my ho budme podporovať, on bude podporovať nás a posunieme sa ďalej.“

Koiva sa pýtali na jeho komentár ku Cookovmu zákroku.

„Aby som bol úprimný, nevidel som ten zákrok presne, takže to veľmi nechcem komentovať,“ povedal Koivu. „Všetko sa udialo rýchlo. Videli sme takéto hity v minulosti a uvidíme ich aj v budúcnosti. Nikto to nechce urobiť naschvál, ale toto je hokej. Deje sa to veľmi rýchlo a vy sa snažíte hrať do tela. Ale presne tznto hit som nevidel na ľade ani v opakovačke.“

Cooke bol suspendovaný po šiesty raz vo svojej kariére a to, že pôjde o dlhší ako štvorzápasový trest, naznačilo už to, že sa osobne stretol so zástupcami disciplinárnej komisie. Colorado táto správa potešila, ale nič už im nenapraví skutočnosť, že sa bude musieť niekoľko týždňov zaobísť bez svojho kľúčového beka.

„Neviem, či bude pre neho miesto v tomto zápase. Je odporné, čo chlapcom urobil s kariérami,“ posťažoval sa obranca Avalanche Erik Johnson.

Cookova absencia donútila Yea urobiť zmeny v primárnej brániacej formácii, hneď po tom, čo ubránili nebezpečné trio Colorada v treťom zápase.

Cooka nahradí na poste ľavého krídla tretej formácie Nino Niederreiter, pripojí sa v nej ku Justinovi Fontainovi a centrovi Erikovi Haulovi.

Video so zákrokom Cooka

Pridajte komentár