Čisté konto a osmá výhra v řadě. Minnesota zdolala Colorado

Vítězná show Minnesoty Wild pokračuje! Tentokrát Divočina sice vstřelila jenom dvě branky, ale to nakonec bohatě stačilo na osmou výhru v řadě. Colorado totiž v utkání téměř k ničemu nepustila, dovolila mu jenom 18 střel, a tak si Devan Dubnyk připsal své páté čisté konto v sezoně. Na výhře 2:0 měli největší podíl střelci Charlie Coyle a Mikko Koivu a také dvoubodový nahrávač Matt Dumba.

Minnesota Wild – Colorado Avalanche 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Coyle (Staal, Dumba), 29. Koivu (Dumba, Granlund)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Coyle, E. Staal, Parise (A) – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Niederreiter – Pominville, Graovac, Zucker – Stewart, Cannone, Gabriel.

Celkem v poklidu kontrolovala Minnesota hru v průběhu celé první třetiny. Soupeře, který se spoléhal hlavně na brejky, do šancí takřka nepouštěla. Sama si připsala 13 střel, z nichž jediná byla více nebezpečná a nakonec i gólová. V úvodu se mohl prosadit nováček Cannone, jenže z mezikruží v perfektní pozici minul. Wild dostali první velkou příležitost na konci třinácté minuty, kdo šlo Colorado do třech. A po minutě a půl snažení viděla Xcel Energy Center otevírací branku večera. Dumbova střelená přihrávka trefila před branku Staala, od něhož se puk odrazil na hůl Charlieho Coylea a ten pohotovou dorážkou umístil puk k tyči. Byl to jeho už jedenáctý gól v sezoně a čtvrtý z přesilové hry.

V podstatě podobném duchu se nesla i druhá třetina, kdy se hrálo takřka na jedinou branku. Wild sice neměli drtivou převahu, ale Avalache se stále nedařilo projít přes defenzívu domácího týmu. Na začátku třetiny se dostal do úniku Staal, při němž byl faulován, a tak na řadu přišlo trestné střílení. Staal místo blafáku volil střelu k tyči, jenže tam byla připravená Varlamovova lapačka.
Ve druhé třetině sice nebyly k vidění velké gólové šance, přesto si domácí diváci jednoho gólu dočkali a k jejich radosti to bylo do sítě hostů. Postaral se o to kapitán Mikko Koivu, který využil Dumbovi akci, po níž Varlamov vyrazil puk do vlastního protipohybu právě ke Koivovi a Zuckerovi. Rychlejší z dvojice byl Koivu a před prázdnou brankou zametl kotouč do sítě. V závěru třetina přišla vzrůstající aktivita Colorada, to se ale dostalo do zakončení jenom minimálně nebezpečnými pokusy. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla celou řadu vyloučení. Rozhodčí rozdali celkem sedm dvouminutových trestů, přičemž pět na straně Wild. Ani řada přesilových her však nevedla k velkým šancím Colorada, Většinu pokusů zablokovala minnesotská obrana. Utkání ještě okořenila bitka mezi Landeskogem a Zuckerem. Poslední šanci na vrácení do zápasu dostali Avalanche čtyři minuty před koncem, kdy šel Parise na trestnou lavici, a hosté tak sáhli ke hře bez brankáře. Definitivně rozhodnout mohl Granlund, který po krkolomné situaci trefil z velkého úhlu tyčku. To nakonec Wild nemuselo mrzet, protože vzápětí poslal McKinnon svůj tým do oslabení a zápas se tak v poklidu dohrál za konečného skóre 2:0.