Chicago pokorené, Minnesota sa môže tešiť na play-off!

Wild majú istú miestenku v play-off! Zaistili si ju vďaka výhre 2:1 v United Center Chicagom Blackhawks a aj preto, že Los Angeles prekvapilo nestačilo na Edmonton. Prvú hviezdou zápasu v Chicagu bol Devan Dubnyk, ktorý tím potiahol 32 zákrokmi. O triumfe Minnesoty sa rozhodlo v tretej tretine, kedy skóroval Mikael Granlund a Jason Zucker. Druhý menovaný zažil po zranení návrat ako z veľkej knihy. Dal víťazný gól, ktorý znamenal postup do bojov o vysnívaný Stanley Cup.

Chicago Blackhawks – Minnesota Wild 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly a asistencie: 59. Bickell (Sharp, Hjalmarsson) – 50. Granlund (Parise, Pominville), 54. Zucker (Stewart, Suter)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Leopold – Pominville, Granlund, Parise – Stewart, Koivu, Zucker – Niederreiter, Coyle, Schroeder – Vanek, Brodziak, Fontaine.

V prvých dvoch tretinách, keďže sa obidva tímy snažili hrať opatrne a nedostať zbytočný gól. Na strely to bol približne vyrovnané, viac šancí ale mali Blackhawks. Dubnyk však likvidoval jeden pokus za druhým. Najväčšiu príležitosť zneškodnil v polovici druhej časti, keď sa Chicago dostalo do brejku dvoch na jedného. Obranca Wild Marco Scandellla síce zblokoval krížnu prihrávku Shawa na Sharpa, Hawks ale aj tak pokračovali v útoku a na bránu hostí dvakrát vystrelili z tesnej blízkosti. Brankársky spasiteľ Minnesoty jeden pokus vychytal a pri druhom mu pomohla konštrukcia brány. Aj preto sa po druhej siréne išlo do kabín za bezgólového stavu.

Do záverečnej tretiny vstúpili aktívnejšie Divosi a v 50. minúte mali obrovskú šancu. brankár domácich Crawford si nádherne poradil so strelou Jasona Pominvilla i následnou dorážkou Zacha Pariseho. Wild sa dočkali gólu hneď v ďalšom striedaní, po takmer 50 minútach bez gólu, otvoril skóre duelu backhendovou strelou Granlund. Štyri minúty po ňom skóroval aj Zucker, ktorému vynikajúco nahral Chris Stewart, a zvýšil vedenie Wild na 2:0. Zucker odohral prvý duel od 9. februára, kedy si zlomil kľúčnu kosť, návrat si teda vychutnal. Chicago v predposlednej minúte pri hre bez brankára dokázalo streliť kontaktný gól zásluhou nechytateľnej strely Bryna Bickella, úplný záver si už ale Minnesota postrážila.

Divosi sa teda otriasli zo trojzápasovej série prehier na domácom ľade a vonku dosiahli 11. víťazstvo Wild v rade, čo je najdlhšia podobná séria v NHL od roku 2007. Wild pomohlo aj niekoľko zmien v zostave oproti minulému stretnutiu. Vidieť ich môžete vyššie, najpodstatnejší bol návrat Zuckera, ten bol s polu s Parisem najčastejšie strieľajúcim hráčom proti Hawks.

„Je to jeden z najlepších pocitov na svete. Dostať sa do play-off je úžasné,“ povedal Zucker, ktorého dopĺňa obranca Suter: „V tejto sezóne sme toho veľa prekonali. Mali sme dobré aj zlé momenty, mumps, rôzne zranenia a choroby. Je to pre nás odmena.“

Aj hrdina Wild posledných dní v „State of Hockey“ sa z postupu teší, ale…: „Chceme niečo viac ako len dostať sa do play-off. Tento rok chceme dosiahnuť niečo špeciálne.“