Čas na oddych nie je, Divochov už dnes čaká Dallas

Po úspešnom domácom stretnutí s lídrom Západnej konferencie čaká na Minnesotu už dnes v noci (od 02:00 SEČ) ďalší dôležitý duel. V Texase nastúpi proti Dallasu, konkurentovi z Centrálnej divízie, ktorého môže v prípade víťazstva predskočiť v tabuľke. Oba tímy tvrdo bojujú o pozíciu divokej karty, takže tomuto súboju určite prikladajú veľkú dôležitosť. Máme sa teda na čo tešiť.

Dallas Stars

Stars v doterajšom priebehu sezóny nazbierali o bodík viac ako Wild, avšak aj o jeden zápas viac odohrali. Na Minnesotu dnes v noci vybehnú vo víťaznej nálade, naposledy si totiž poradili 4:1 s najhorším tímom NHL, Arizonou.

Najväčšími hviezdami Dallasu sú síce Tyler Seguin a Jamie Benn, momentálne ale sú ale v tieni Johna Klingberga, ktorý je lídrom produktivity obrancov NHL. Nazbieral už 49 bodov! Až po ňom v tímovom bodovaní nasledujú útočné esá. Alexander Radulov má na konte 49 bodov, Jamie Benn 48 a Tyler Seguin 44. Všetci traja už zároveň v tejto sezóne pokorili 20-gólovú hranicu. Darí sa aj českému útočníkovi Radkovi Faksovi, ktorý je na méte 24 bodov, vyniká ale halvne v hosnotení plus-mínus. V tzv. „tabuľke pravdy“ mu svieti 21 plusiek a v tomto ohľade je najlepší z tímu.

Do bránkoviska Dallas pred sezónou získal posilu v podobe Bena Bishopa, ktorý sa po svojom príchode stal tímovou jednotkou. Chrbát mu kryje skúsený Fín Kari Lehtonen, a ten bude chytať aj dnes proti Wild pretože Bishop je zranený.

Predošlý vzájomný zápas

Minnesota Wild – Dallas Stars 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 20. Spurgeon (Coyle, Ennis), 26. Staal (Coyle, Brodin), 34. Granlund (Zucker, Koivu), 60. Zucker (Granlund, Suter) – 13. Seguin (Lindell, Shore), 31. Janmark (Seguin, Benn)

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Dumba, Brodin, Spurgeon, Reilly, Prosser – Zucker, M. Koivu, Granlund – Ennis, E. Staal, Coyle – M. Foligno, Cullen, Z. Mitchell – Winnik, J. Eriksson Ek, Stewart.

Dostane v bráne šancu Stalock?

Devan Dubnyk síce je jednotku Minnesoty, je ale možné, že dnes si proti Starts zachytá Alex Stalock. Keďže Wild hrajú druhý zápas za dva dni a včera chytal Dubnyk, bol by to logický ťah. Stalock navyše už v tomto ročníku proti Dallasu vychytal víťazstvo.

Iné zmeny v zostave sa neočakávajú, Mike Reilly by po včerajšom solídnom výkone korunovanom krásnou asistenciou mal opäť dostať prednosť pred Olofssonom.

Zucker – Koivu – Granlund
Ennis – Staal – Niederreiter
Parise – Eriksson Ek – Coyle
Foligno – Cullen – Winnik

Suter – Spurgeon
Brodin – Dumba
Prosser – Reilly (Olofsson)

Stalock (Dubnyk)

Pridajte komentár