Bryzgalov si užíva každú príležitosť, po tejto sezóne možno ukončí kariéru

Pred mesiacom Wild získala brankára Ilyu Bryzgalova. Vzdali voľby v štvrtom kole draftu, čo je nízka cena za ostrieľaného veterána. Ale Bryzgalov je v poslednom roku svojho kontraktu a neočakávalo sa, že bude niečo viac ako dvojka s odohranými iba pár zápasmi. Namiesto toho sa Bryzgalov stal vďaka zraneniu Darcyho Kuempera jednotkou Wild a je v plnej permanencii. Chytať by mal aj dnes vo Winnipegu.

Minnesota získala vo všetkých ôsmich zápasoch, v ktorých chytal Bryzgalov, aspoň bod. Dnes bude chytať opäť, po tom čo proti Pittsburghu zaznamenal čisté konto.

33-ročný Bryzgalov si užíva každý štart v zápase. Videl, aké ťažké je získať si džob, keď bol na začiatku sezóny neobmedzeným voľným hráčom. A videl aj, aké môže byť ťažké vyhrávať počas jeho pôsobenia v Edmontone.

Každý zápas si užíva aj preto, lebo to môže byť jeho posledná sezóna. Na konci sezóny sa stane neobmedzeným voľným hráčom. Po bilancii 7-0-5, priemeru 1,83 gólu na zápas a 93,1 percentnej úspešnosti v posledných 12 zápasoch, by mal byť o ruského brankára na trhu záujem.

Ale on si nie je istý, či v kariére chce pokračovať.

„Nič to neznamená, pretože si ani nie som istý, či chcem hrať aj v budúcom ročníku. Možno áno, možno nie. Kto vie?“ povedal Bryzgalov pre Chada Graffa z denníka Pioneer Press.

Bryzgalov priznal, že myšlienky na ukončenie kariéry sú preňho relatívne novou skúsenosťou, no takisto dodal, že nestratil vášeň pre hokej.

„Teraz sa zaujímam len o to, aby som v Minnesote podával v každom zápase dobré výkony,“ povedal Bryzgalov. „Užívam si čas strávený tu, a to je všetko, o čom rozmýšľam, len ďalší zápas.“

Bryzgalov bol pre Wild vhodným doplnením.

Hráči sa rozplývajú nad jeho zmyslom pre humor, a Bryzgalov je aj veľkým dôvodom, prečo Wild získali sedem bodov v posledných štyroch zápasoch.

V mnohých ohľadoch som ho videl vziať na seba trochu vedúcu úlohu,“ povedal tréner Mike Yeo. Dopĺňa sa s ostatnými chlapcami a začlenil sa do kolektívu, čo je veľmi dobré.

Ak sa Wild dostanú do play-off, Bryzgalov v ňom bude pravdepodobne hrať dôležitú rolu.

Potom bude jeho budúcnosť nejasná.

„Viete, po čase si začnete viac vážiť hokej. Ale vždy som rád hral hokej a vždy som si ho užíval,“ uzavrel Bryzgalov.

Pridajte komentár