Bryzgalov sa teší na Wild, Backstrom mimo do konca sezóny

Keď a brankár Ilja Bryzgalov dozvedel, že sa pripojí k Minnesote Wild, zišlo mu na um jediné slovo. 33-ročného brankára získala Minnesota z Edmontonu výmenou za voľbu v štvrtom kole draftu v roku 2014.

„Pozrel som sa na to ako na skvelú príležitosť,“ povedal Bryzgalov.

Keď Wild získali Bryzgalova, vyzeralo to, že bude jeden z troch brankárov bojujúcich za Wild spolu s Darcym Kuemperom a Nicklasom Backstromom- keďže Josh Harding sa stále cíti chorý a jeho situácia je stále viac problematická.

Byryzgalov si nebol vedomý brankárskej situácie Wild, ale pravdepodobne dostane viac príležitostí ako očakával, pretože generálny manažér Minnesoty Chuck Fletcher oznámil, že tím plánuje dať voľno Nicklasovi Backstromovi do konca sezóny.

„Posledné týždne bolo jasné, že Nick mal vzrastajúce problémy s hraním,“ povedal Fletcher. „Keď som sa včera rozprával s Nickom, povedal som mu, že mi dáme voľno v najbližšej budúcnosti. V tejto situácii, že bude mimo po zvyšok sezóny, ale pri Nickovi nikdy neviete. My však rátame s predpokladom, že v tejto sezóne už nebude hrať.“

Minulý rok skončila Backstromova situácia  tesne pred prvým zápasom play-off s Chicagom Blackhawks, keď sa zranil. Okrem toho vynechal aj časti tejto sezóny kvôli zraneniu kolena a hornej časti tela.  Fletcher verí, že Backstrom celú sezónu nebol úplne v poriadku a mohol by potrebovať liečenie, to však určia doktori.

„Vzdávam Nickovi hold,“ povedal Fletcher. „Veľa brankárov by pravdepodobne nehralo mesiac alebo dva, ale on bojoval po celú sezónu.“

Po tom čo Fletcher rozprával s Backstromom, bolo jasné, že sa bude snažiť pred uzávierkou prestupov získať brankára. Keďže Wild budú za nasledujúcich 37 dní hrať 20 zápasov, potreboval generálny manažér získať schopnú dvojku ku Kuemperovi. Fletcherove požiadavky zahŕňali skúseného brankára so skúsenosťami v play-off a možno najdôležitejšie: brankára, ktorý sa po sezóne stane neobmedzeným voľným hráčom. Bryzgalov tieto požiadavky spĺňal.

„Chceli sme pred play-off získať flexibilitu,“ vysvetlil Fletcher. „Bryzgalov nám zvýši konkurenciu a vhodne doplní Darcyho Kuempera.“

Samozrejme, pomohlo, že Fletcher má nejaké skúsenosti s ruským brankárom. Genrelány manažér Wild pôsobil v organizácii Anaheimu Ducks v rovnakom čase ako Bryzgalov, ktorý bol draftovaný Anaheimom v druhom kole v roku 2000. Bryzgalov vyhral v kariére v NHL 213 zápasov s 91,3 percentnou úspešnosťou, priemerom gólu na zápas 2,57 a 31 čistými kontami za Anaheim, Phoenix, Flyers a Edmonton. Gólman vyhral Stanley Cup s Anaheimom v roku 2007 a reprezentoval Rusko na olympijských hrách v rokoch 2002, 2006 a 2010. V Minnesote bude mať dres s číslom 30.

„Cítili sme, že výber v štvrtom kole draftu bolo niečo, čo môžeme vymeniť,“ povedal Fletcher. „Nechceli sme vymeniť žiadneho z našich mladých hráčov ani niektorú z vyšších draftových volieb.“

Bryzgalov by sa mal k Wild pripojiť vo štvrtok. Gólman nedávno videl svoj nový tím v akcii, keď 27. februára Minnesota vyhrala v Edmontone 3-0.

„Hrali tvrdo a hrali veľmi solídny hokej,“ povedal Bryzgalov. „Myslím si, že máme skutočne veľmi dobrý tím.“

Bryzgalov je šťasný, že sa pripojil k tímu, ktorý bojuje o play-off a ktorý je schopný podľa Bryzgalova dôjsť veľmi ďaleko v play-off.

„Play-off je navzrušujúcejšia časť sezóny,“ povedal Bryzgalov. „Veľmi si vážim, že mi Chuck Fletcher a celá organizácia Minnesoty Wild dali šancu hrať a bojovať o play-off.“

Fletcher sa vyjadril, že je spokojný s tým ako vyzerá zostava Minnesoty pred finálovými 20 zápasmi základnej časti. Wilda majú jednu z najlepších bilancií (14-4-2) v NHL od 1. januára a vyzerá to, že v tom pokračujú naďalej. Ale keďže dnes 0 21:00 končí prestupové obdobie, generálny manažér Wild určite nevypína telefón.

„Pozrite, vyzerá to tak, že sa ničo začína diať v lige,“ povedal Fletcher. „Niektorí hráči menia kluby a niektoré tímy môžu mať nejakých hráčov na výmenu. Nikdy neviete.“

 

Pridajte komentár