Bodová série skončila v Nashvillu

Devětkrát v řadě dokázala Minnesota v utkání získal alespoň bod, podesáté už to ovšem nevyšlo. Na ledě houževnatého a hodně aktivně hrajícího Nashvillu prohrála těsně 2:3. Domácí ovšem byli o mnoho lepším týmem, který se prezentoval čtyřmi desítkami střel a hlavně hodně pevnou hrou ve středním pásmu, která dělala Divočině velké problémy. Svůj už dvanáctý gól v sezoně vstřelil Parise a vrátil se do čela minnesotských střelců. Další bod do sbírky pak přidal Koivu, jenž získal už osmý kanadský bod v posledních třech zápasech.

Nashville Predators – Minnesota Wild 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Forsberg (Weber, Ribeiro), 15. Ribeiro (Weber, Josi), 29. Neal (Jackman, Arvidsson) – 29. Parise (Scandella, Granlund), 49. Zucker (Koivu)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Prosser, Dumba, Brodin, Scandella, Suter (A), Spurgeon – Parise (A), Granlund, Pominville – Vanek, Koivu (C), Zucker – Niederreiter, Coyle, Fontaine – Porter, Stoll, Carter.

Špatný vstup do utkání zažila Minnesota, když už po 46 vteřinách hry prohrávala. Tvrdou střelou Webera od modré dokázal přesnou tečí zužitkovat Filip Forsberg. Wild nebyli příliš střelecky aktivní, ovšem po osmi minutách hry měli jedinečnou šanci na srovnání. Unikající Zucker byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Blafák do bekhendu ale Rinne dobře vystihl.
Domácí následně v krátkém sledu dvakrát po sobě hráli přesilovou hru 5 na 3. A v té druhé dokázali hráče Wild potrestat. Opět střílel Weber a přesnou tečí před Dubnykem se tentokrát prezentoval Mike Ribeiro. Nepříliš povedenou třetinu mohl z pohledu Divočiny alespoň trochu zlepšit Fontaine, jenže jeho tvrdá střela po obranné chybě soupeře skončila jenom na brankové konstrukci.

Ve druhé části byli Predators opět výrazně aktivnější a jasně Minnesotu přestříleli. Ač Wild přečkali řadu pokusů soupeře, tak ve 29 minutě inkasovali paradoxně laciný gól. Střela Jamese Neala z levého kruhu mířila po ledu doprostřed branky, jenže Dubnyk jako kdyby situaci podcenil a puk si nechal propadnout mezi betony.
Ihned po třetí inkasované brance se na zteč řítil Parise. V úniku sice neuspěl, akce ale ještě pokračovala a po Scandellově střele od modré se puk odrazila s trochou štěstí od Zacha Pariseho do sítě. Predátoři po zbytek třetiny diktovali tempo hry a hosté mohli být rádi, že jejich manko se nenavýšilo. Zvlášť po tom, co Sissons a Hodgson se dostali do úniku dva na nikoho. Tehdy však Dubnyk svůj tým podržel včasným přesunem proti Hodgsonově zakončení.

Do třetí části obě mužstva nastoupila ve stejném herním obrazu, na jaký byli diváci zvyklí po dvě třetiny. Aktivní Nashville mohl přidat pojistku po akci Josiho, který z mezikruží před padajícím Dubnykem těsně přestřelil horní tyčku.
Minnesota se de facto po osm minut hry nedostala takřka k ničemu, pak ale jako blesk z čistého nebe přišlo snížení rozdíl jediné branky od Jasona Zuckera. Ten se dostal ke gólové střele z mezikruží po vyhraném vhazování v útočné třetině. Predátoři znervózněli a dovolili Minnesotě přesilovou hru, při níž mohl srovnat Parise. Byla před ním už odkrytá branka, jenže prudkou nahrávku nedokázal přesně zpracovat.
Pak už se ale Nashville vrátil ke své aktivní hře a měl několik příležitost pro zvýšení skóre. Největší měl v přečíslení Neal, jehož střela na vzdálenější tyč těsně minula branku. Minnesota v závěru zkusila hru bez brankáře, ale větší příležitost už si nedokázala vypracovat.

Minnesota Wild Devan Dubnyk 39 36 58:24 14-8
Nashville Predators Pekka Rinne 22 20 59:34 13-9

Jonas Brodin 0 0 -1 1 0 0 22:42 1 0 28 1 0
Ryan Carter 0 0 0 0 2:00 1 3 11:09 1 2 15 0 1
Charlie Coyle 0 0 -1 1 7 2 12:08 0 0 16 0 0
Devan Dubnyk 0 0 0 0 0 0 58:24 0 0 0 0 0
Matt Dumba 0 0 -1 2 0 0 15:33 0 1 20 0 0
Justin Fontaine 0 0 -1 0 0 0 12:39 0 0 19 1 0