Ballard a Carter na listine zranených, Cooke už trénuje

Útočník Wild Matt Cooke vynechal pre zranenie 20 zápasov a v pondelok v Xcel Energy Center konečne trénoval s tímom. Hrať síce nebude v utorok proti Chicagu ani v stredu proti Bostonu, v sobotu by však už mohol zasiahnuť aj do zápasu, na divochov vtedy čaká Nashville.

„Je to skvelý pocit,“ povedal Cooke o návrate na ľad. „Bol to dlhý proces, dlhší ako si všetci predstavovali, hlavne ja. Ale musel som sa uistiť, že som úplne v poriadku. Dnes to bol úžasný pocit, byť opäť s chalanmi.“

Aj tréner Mike Yeo sa teší z návratu Cooka na ľad.

„Je pre nás dôležitý hráč,“ tvrdí Yeo. „Prináša do tímu energiu a líderstvo. Čo nám chýbalo najviac, je jeho práca pri mantineloch.“

Ďalšie správy z tréningu až také pozivívne nie sú.

Keith Ballard a Ryan Carter boli v pondelok ráno umiestnení na listinu zranených hráčov. Obranca Ballard, ako všetci vieme, utrpel 9. decembra v zápase proti New Yorku Islanders po škaredom hite niekoľko fraktúr a otras mozgu, útočník Carter vynechal sobotňajšie stretnutie s Arizonou pre zranenie v hornej časti tela.

Aj pre tieto zranenia tím z farmy povolal do prvé ho tímu útočníka Bretta Suttera, ktorý v tejto sezóne nazbieral v Iowe (AHL) 14 bodov. V kariére odohral aj 54 zápasov NHL, zaznamenal v nich dva góly a štyri asistencie. Yeo dúfa, že Sutter ukáže fyzickú hru, ktorou je známy zranený Carter.

Obranca Jared Spurgeon dnes netrénoval, je chorý. Vynechal sobotňajší zápas a nebude hrať ani v Chicagu, nastúpi najskôr proti Bostonu.

Dnes netrénoval ani center Mikael Granlund, nejde však o nič vážne a na najbližší duel proti Chicagu by mal byť pripravený.

Pridajte komentár