Backstrom chce chytať, nebol by ani proti výmene

Brankár Nicklas Backstrom je dlhoročnou stálicou Minnesoty, pôsobí v nej už od sezóny 2006/2007. Ešte nedávno patril medzi elitu NHL, teraz však 37-ročný veterán hrá v konkurencii Devana Dubnyka a Darcyho Kuempera až tretie husle. S tým sa samozrejme zmieriť nechce.

Backstroma, niekdajšieho držiteľa Jenningsovej trofeje a finalistu Vezinovej trofeje, spomalili dlhodobé problémy so zraneniami. Tohtoročné a aj minulé leto sa podrobil operáciám a zrejme aj to je dôvod, prečo nebol vykúpený zo zmluvy. Rodák z Fínska už je zdravý a chce chytať. V príprave sa ukázal v dobrom svetle, v jedinom stretnutí, na ktoré nastúpil vychytal čisté konto. V základnej časti však ešte šancu nedostal ani ako dvojka. A ak sa Dubnykovi s Kuemperom vyhnú zranenia, ani na veľa štartov pomýšľať nemôže. Tím ho nemôže poslať ani do AHL, takže na súpiske Wild zaberá jedno miesto, ktoré by mohlo byť obsadené 13. útočníkom, ktorý by bol pripravený v urgentných prípadoch.

Backstrom, ktorý celú kariéru v NHL zasvätil organizácii Wild, je preto otvorený aj výmene. Jeho agent Jay Grossman tvrdí, že ak by ho tím chcel vymeniť, nebol by proti tomu. Zatiaľ sa však žiadna výmena nečrtá. Je ale možné, že sa v priebehu sezóny stane, že niektorý z tímov bude hľadať skúseného brankára. To by mohla byť šanca pre Backstroma, ktorý je v poslednom roku svojej zmluvy so zárobkom 3,4 milióna dolárov. Ak by sa nejaká výmena aj podarila zrealizovať, Minnesota by si určite ponechala časť z jeho platu.

Zranenia mali veľký vplyv na posledné sezóny minnesotskej stálice. V tej minulej zaznamenal v 19 zápasoch zaznamenal len 88,7% úspešnosť zákrokov. Bola to vôbec najhoršia bilancia v NHL z gólmanov, ktorí odchytali aspoň 11 duelov. Aj preto je záujem tímov o jeho služby veľmi otázny.

Pridajte komentár