Backstrom späť na ľade po zdĺhavom zranení

Vytúženému návratu na ľadovú plochu sa po viac ako pol roku zotavovania dočkal brankár Minnesoty Wild, Niklas Backstrom. Fínsky gólman si v nedeľu zahrá proti súčasnému držiteľovi Stanleyho pohára – tímu LA Kings – vo svojom vôbec prvom zápase novej sezóny.

Backstrom nezažil minulý rok práve svoju najlepšiu sezónu kariéry. Zranením sužovaný 36-ročný brankár sa v zápasoch ocitol iba 21 krát, čo je od jeho nástupu do NHL v roku 2006 minimum. Neúspešná sezóna sa navyše pre Backstroma ešte skončila predčasne – už koncom januári musel zavesiť betóny a lapačku na klinec a absolvovať nápravnú operáciu svalstva v oblasti pásu. Zbytok sezóny a letná príprava si tak pre Fína pripravila iba rehabilitáciu a individuálne cvičenie.

„Bol to dlhý čas. Myslím si, že fyzicky sa cítim lepšie ako na začiatku minulej sezóny, avšak predtým som nemal deväť mesačnú prestávku medzi zápasmi,“ konštatoval Backstrom.

Podľa slov trénera Minnesoty Wild, Mike Yeoa, vyzerá byť Fínsky gólman opäť vo forme a zaslúži si nastúpiť do zápasu. Tím zvažoval jeho nástup už podstatne skôr, ale po dobrom začiatku sezóny ďalšieho gólmana tímu, Darcy Kuempera, sa prvá príležitosť ocitla až teraz v stretnutí proti LA Kings.

„Už je to našťastie za mnou a teraz sa sústredíme na to, čo je pred nami,“ dodal brankár.

O ďalší debut sa v nedeľnom zápase takisto postará aj obranca Nate Prosser, ktorý do klubu nastúpil počas predsezónny z tímu St. Louis. Prosser už predtým obliekal dres Wild po dobu päť rokov a po krátkom čase strávenom v St. Louis je rád, že môže byť zase späť. V prvom zápase proti LA Kings si Prosser zahrá na ľavej strane. I keď hráč predtým nebol zvyknutý hrať na tejto strane, verí, že nová pozícia nebude mať žiaden vplyv na jeho výkon:

„Nemyslím si, že v tom bude rozdiel. Je to skôr o rýchlosti chodidiel a rýchlych reakciách pri pohyboch puku. Som pripravený.“

Na Minnesotu teda v nedeľu čaká spomínaný duel s tímom LA Kings a o týždeň v piatok si severania zahrajú proti Arizone. Výsledky zápasov a viac noviniek o NHL rovnako ako aj extralige sú k dispozícii na http://www.bet365.com/news/sk/betting/hokej/.

http://manitobahockeynews.com/wp-content/uploads/Minnesota+Wild+v+Montreal+Canadiens+SuJfQJdCnOZl.jpg

Pridajte komentár