Backstrom a Zucker úspešne podstúpili operácie

Dvaja hráči Minnesoty Wild, útočník Jason Zucker a brankár Nicklas Backstrom sa v utorok podrobili operáciám, ktoré im predčasne ukončili túto sezónu. V stredu to oznámil generálny manažér Wild Chuck Fletcher.

Backstromovi operoval sval v brušnej časti tela doktor William Meyers vo Philadelphii. Doba rehabilitácie by mala byť tri mesiace. 36-ročný fínsky brankár, ktorého celú túto sezónu trápilo zranenie, sa predstavil v tejto sezóne v 21 zápasoch v ktorých mal bilanciu bilanciu 5-11-2 s priemerom 3,02 inkasovaného gólu na zápas a 89,9 percentnú úspešnosť zákrokov.

Zucker sa podrobil operácii taktiež v utorok, jej cieľom bolo zreparovať väzivo v ľavom stehennom svale. Operoval ho doktor Michael Stuart na klinike v Rochestri. 22-ročný Zucker, ktorý je mimochodom jeden z najrýchlejších korčuliarov Wild, nastúpil v tejto sezóne na 21 zápasov, v ktorých nazbieral päť bodov za štyri góly a jednu asistenciu. Americký rodák sa po tejto sezóne stane obmedzeným voľným hráčom.

Backstrom ani Zucker sa už v tejto sezóne nepredstavia, obidvaja by ale mali byť plne zotavení pred štartom budúcej sezóny.

Pridajte komentár