Ani druhý duel nepriniesol výhru, v Caroline Wild prehrali po nájazdoch

Ani v druhom zápase sezóny sa Minnesota netešila z víťazstva. V Raleigh proti domácej Caroline však Wild získali po veľkej dráme aspoň bod. Divosi veľkú časť duelu vyhrávali, no aktívnejší Hurricanes v 59. minúte duel otočili a už sa zdalo, že vyhrajú v riadnom hracom čase. Kapitán Wild Mikko Koivu ale pár stotín sekundy pred záverečnou sirénou zabezpečil predĺženie. Rozhodnúť museli nakoniec až samostatné nájazdy, v ktorých bol jediným úspešným strelcom Jasob Slavin, ktorý rozhodol o triumfe Hurricanes.

Carolina Hurricanes – Minnesota Wild 5:4 sn (1:2, 1:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 12. Nordstrom (Kruger, McGinn), 37. Ryan (Williams, Rask), 46. Hanifin (Lindholm, Aho), 59.Rask (Aho, Lindholm), rozh. nájazd Slavin – 7. Zucker (Dumba, Reilly), 19. Stewart (Spurgeon, Foligno), 34. Staal (Zucker, Coyle), 60. Koivu (Staal, Suter)

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Dumba, Brodin, Quincey, Reilly – Niederreiter, E. Staal, Coyle – M. Foligno, M. Koivu, Ennis – Zucker, Eriksson Ek, Stewart – Winnik, Cullen.

Wild začali zápas lepšie ako domáci a v 7. minúte využili svoju prvú presilovku na otvárací gól. Strelil ho Jason Zucker, ktorému puk pred odkrytú bránu pekne naservíroval Dumba. Hurricanes odpovedali o päť minút neskôr, keď pred bránou Stalocka vytvorili závar, ktorý skončil nešťastným vlastným gólom kapitána Wild, Koiva. Gól bol pripísaný Joakimovi Nordstromovi, ten sa z domácich dotkol puku posledný. Po vyrovnávajúcom góle boli hráči Canes o niečo aktívnejší, do kabín ale nakoniec šli s vedením Divosi. V predposlednej minúte prvej tretiny vysunul Spurgeon do nájazdu Chrisa Stewarta, a ten pekným backhandovým blafákom prekonal Darlinga.

Druhé dejstvo začalo rýchlym hokejom zo strany na stranu a niekoľko krát musel svoje umenie predviesť gólman WIld Stalock. Vychytal Hanifina, Lindholma a neinkasoval ani pri oslabení o dvoch hráčov. A Minnesota trestala domácich, keď zvýšlila na 3:1. Z prvého gólu proti svojmu bývalému tímu sa tešil po prihrávke Zuckera a samostnatnom úniku Eric Staal. Carolina však využila presilovku a znížila. Pri vylúčení Reillyho najprv Stalock predviedol porti WIllimasovi nádherný zákrok, keď ležiac lapačkou dolsova ukradol gól. O pár sekúnd neskôr ale práve Williamsovu strelu tečoval Derek Ryan a prekonal Stalocka.

V tretej tretine Wild mohli zvýšiť svoje vedenie v presilovke, to sa ale nepodarilo. Neskóroval ani Coyle, ktorý mal po strele Staala pred sebou odkytyú bránu a z protiútoku prišiel trest v podobe vyrovnania. Po peknej nahrávke od Aha sa presadil Noah Hanifin. A Carolina dokonca otočila, v predposlednej minúte po ďalšej peknej akcii Aha prvý krát v zápase poslal domácich do vedenia Rask. Wild ale v závere odvolali brankára a keď to už vyzeralo, že nestihnú vyrovnať, puk skončil v bráne. V poslednej sekunde po veľkej skrumáži pred bránou Canes vyrovnal Mikko Koivu a poslal duel do predĺženia.

V predĺžení mali Divosi šancu prikloniť výhru na svoju stranu, keď sa rútili Eriksson Ek a Zucker sami na brankára, švédsky mladík však prihrávku pokazil,

Na rad tak prišli samostatné nájazdy. V ňom sa z hostí nepresadil Ennis, Koivu ani Staal a keďže v tretej sérii proti Stalockovi uspel Jacob Slavin, extra bod získala Carolina.