Anaheim porazil doma Minnesotu v nerozhodnom súboji

V stredu privítali v Anaheime rivalov z Minnesoty. Zápas sa spočiatku vyvíjal priaznivo pre hosťujúci tím, keď v siedmej minúte skóroval Jarret Stoll za asistencie Erika Haulaa. Káčeri sa však nenechali zahanbiť a už o štyri minúty vyrovnali. Body si pripísali Chris Stewart, ktorému asistovali Shea Theodore a David Perron. Vyrovnaný stav sa držal veľmi dlho. Ani jeden tím neskóroval počas druhej tretiny, šance sa striedali na oboch stranách, ale pozorní gólmani chránili svoje svätyne zodpovedne. Zmena skóre nastala až v štrnástej minúte tretej tretiny, kedy prekonal hosťujúceho brankára Devana Dubnyka Rickard Rakell. Body za asistenciu si pripísali Patrick Maroon a Corey Perry. Do konca zápasu nezostávalo mnoho času, preto sa s ubiehajúcimi minútami rozhodol tréner Minnesoty Mike Yeo odvolať brankára. Nanešťastie sa mu to nevyplatilo, pretože skóre uzavrel gólom do prázdnej brány Minnesoty Švéd Jakob Silfverberg pri asistencii Kanaďana Andrewa Coglianoa a Američana Ryana Keslera.

obr1

 

Domáci brankár John Gibson s 25 úspešnými zákrokmi bol vyhlásený ako druhá hviezda zápasu hneď po Švédovi Rikardovi Rakellovi, ktorý hrá pozíciu centra za Káčerov. Tretím hráčom, ktorý sa stal hviezdou tohto duelu bol hráč rovnako švédskeho pôvodu domáci obranca Hampus Lindholm.

Gól na 1:1 bol významným momentom pre Rikarda Rakella, nakoľko to bol už jeho desiaty presný zásah v tejto sezóne. Celá situácia bol nacvičený signál a samotný hráč sa vyjadril, že nevie, koľkokrát to na tréningu cvičili, ale bolo pekné sledovať, ako puk smeruje do brány. Ďalej skonštatoval, že je to pre tím veľké víťazstvo, pretože sa pred zápasom rozprávali o získaní všetkých troch bodov za zápas a jeho spoluhráči podali veľmi solídny výkon.

Tréner Káčerov Bruce Boodreau zamiešal útočné línie počas hry s cieľom vytvoriť lepšie skóre. Aj keď sám priznal, že to nebolo jednoduché a najčistejšie, tak výsledok sa dostavil, lebo skórovali tri odlišné útoky. Bol to rozťahaný zápas a hra sa nevyvíjala ani jedným smerom dlhú dobu. Napokon však aj Getzlafov, Coglianov aj Perryho útok skóroval, čo bolo dobré.

obr2

 

Getzlaf bol v útoku so Stewardom a Davidom Perronom na krídlach. Kapitán Anaheimu priznal, že mu táto zostava nevyhovovala úplne, ale tiež poznamenal, že zase nebol úplne rozladený, keď mu chýbal dlhodobý partner v útoku Perry. Getzlaf okomentoval toto premiešanie tak, že sa musíte stále učiť a stále spoznávať rôznych ľudí, ako hrajú, rozmýšľajú a predvídať ich reakcie.

Veru múdre slová domáceho kapitána naznačujú, ako sa dá hrať hokej efektívne za veľkou mlákou a aj v našej extralige. Dobrý hokej dokážu vytvoriť dobrí hráči v spolupráci s ich trénermi. Preto určite nezaškodí ak tréneri siahnu po nových spôsoboch ako začleniť chalanov do útočných zostáv aby to fungovalo, tak ako to ukazuje stredajší zápas v Anaheime.

Pridajte komentár