Aká bude táto sezóna v podaní Granlunda?

Jedna z najfascinujúcejších vecí na Minnesote Wild v tejto sezóne sú skvelé výkony Mikaela Granlunda. Minulú sezónu odohral za Minnesotu 27 zápasov s dvoma gólmi a šiestimi asistenciami. Aj keď v tejto sezóne ešte neskóroval, má už na konte 8 asistencií v 13 zápasoch a mal prsty vo veľa góloch Wild.Celkovo 9. voľba draftu v roku 2010, Granlund minulú sezónu čelil veľkej kritike po tom, čo mu nevyšlo prispôsobenie sa z európskej ligy na NHL.

Fanúšikovia ho označili za sklamanie, a neboli spokojní s jeho hrou. Granlund strávil väčšinu času vo štvrtej formácii alebo na tribúne a napokon bol poslaný na farmu do Houstonu, zatiaľ čo Charlie Coyle a Jason Zucker ostali v Minnesote.

Granlund povedal, že adaptácia v nom prostredí nebola ľahká. Musel si zvykať na nový systém, novú kultúru a úplne odlišný štýl hry. Naučil sa o sebe veľa a kým hral v poslednej formácií drel na sebe aby svoju hru zlepšil.

Na otázku čo bola najväčšia lekcia, ktorú dostal minulú sezónu odpovedal Granlund takto: „Zistil som, že NHL je skutočne ťažká liga a musím byť oveľa lepší aby som v nej hral. Prišiel som na to, že je veľa aspektov mojej hry, ktoré neboli dosť dobré.“

Tieto lekcie Granlundovi pomohli aby v lete na sebe pracoval, a aby v septembri prišiel do Minnesoty ako úplne nový hráč.

Veľa fanúšikov vedelo, že musia byť trpezlivý ohľadom Granlunda a jeho vývoja. Títo fanúšikovia sú odmenení traz každú zápasovú noc jeho schopnosťami tvorby hry.

Zatiaľ čo tím sa ťažko prebíja zápasmi, Granlund pravidelne pripravuje strelecké príležitosti, vyhráva súboje a zhosťuje sa aj defenzívnych úloh.

Keď sa Granlunda jeden z novinárov spýtal aký je to pocit, keď vie, že v každom zápase je jeden z najlepších hráčov odpovedal: „Pochvala pre mňa znamená veľa.“ Okrem toho sa Granlund vyjadril, že jedno z jeho najväčších sklamaní minulú sezónu bolo to, že podával nevyrovnané výkony.

Granlund taktiež porozprával o oblastiach, v ktorých sa chce túto sezónu zlepšiť. Zasmial sa a povedal, že je to počet strelených gólov. Cíti, že má veľa dobrých šancí počas zápasu ale puk do siete dostať nedokáže. Dúfa, že u trpezlivosť nakoniec prinesie úspech.

Fanúšikovia Wild sa zaľúbili do spolupráce Granlunda a krídelníka Jasona Pominvilla. Fínsky útočník sa rozplýva nad tým aký dobrý hráč je Pominville, ako na ľade rozmýšľa a ako dobre sa s ním hrá. Obidvaja hráči dúfajú. že ich spolupráca prinesie Wild veľa gólov.

Dúfajme, že môžme od Granlunda očakávať v tejto sezóne veľ dobrých výkonov. On sám chce dokázať sebe, trénerom či fanúšikom, že môže hrať v tíme Minnesota Wild kľúčovú rolu.

Pridajte komentár