Wild zvíťazili nad Carolinou 3-1

Minnesota dnes zdolala Carolinu gólmi Niederreitera (v presilovke), Pariseho a Heatleyho(do prázdnej brány). Kuriozitou však je zranenie brankárov oboch tímov, do hry tak v zápase zasiahli až štyria brankári Josh Harding, Nicklas Backstrom, Cam Ward a Justin Peters. Wild vyhrali bitku gólmanov, keď bol rozdiel medzi brankármi, ktorý nastúpili za ich zranených kolegov.Masaker v bránkovisku začal už po štyroch minútach hry, keď Ward utrpel zranenie v dolnej časti tela pri chytaní Granlundovej strely.

So zraneným Wardom nastúpil do brány Caroliny prvýkrát v sezóne Justin Peters a z prvých dvoch striel naňho pustil dva góly.

Ako prvý ho prekonal v presilovke v 9.minúte Nino Niederreiter. Pekným gólom po prihrávke granlunda zariadil Minnesote jednogólový náskok.

Len o tri minúty neskôr zvyšoval na 2-0 Zach Parise.

Pri dvojgólovom náskoku Wild poľavili nechali sa vylučovať a jednu z presiloviek využil Alexander Semin, krorý strelou z prvej prekonal Hardinga a znížil na 2-1.

Brankár Wild Harding sa ranil na konci druhej tretiny. Zatiaľ nie sú žiadne bližšie informácie o jeho stave. Do tretej tretiny tak nastúpil Nicklas Backstrom, ktorý si udržal čisté konto, Heatley spečatil víťazstvo divochov gólom do prázdnej brány. Wild sa mohli tešiť z víťazstva, druhého v rade.

Sumár: Minnesota — Carolina 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 9. Niederreiter PP (Granlund, Dumba), 12. Parise (Spurgeon, Suter), 60. Heatley – do prázdnej brány (Cooke, Prosser) — 27. Semin PP (Eric Staal, Sekera)