Minnesota – Anaheim 3:4 po predĺžení

Hráči Wild sa ani v druhom zápase sezóny netešili z víťazstva, opäť si pripísali len bod za prehru po predĺžení. Minnesota celý zápas len doháňala náskok Anaheimu, doviedla zápas do predĺženia, v ňom však o víťazstve Ducks rozhodol päť sekúnd pred koncom Mathieu Perreault.

25-ročný útočník vymenený z Washingtonu len pred piatimi dňami využil svoju druhú čistú šancu v zápase a zaznamenal svoj prvý gól v dres Duck, hneď víťazný.

Minnesota už po šiestich minútach zápasu prehrávala 0:2. O góly sa postarali Saku Koivu (starší brat nášho kapitána) a Nick Bonino v presilovke.

Wild však ešte v prvej tretine strelili kontaktný gól zásluhou Zacha Pariseho taktiež v presilovke. Parise v zápase strelil dva góly, druhý dal v tretej tretine a bol to gól na 3:3, ktorý zabezpečil predĺženie.

V druhej tretine padli 2 góly. Na 3:1 pre Anaheim dával Jakob Silfverberg. Ale Minnesota v druhej tretine dominovala, na strely bolo 17-8 pre Wild, Minnesota z toho vyťažila jeden gól . Za Wild opäť v presilovke znížil Jason Pominville.

Ako sme spomínali Minnesota vyrovnal na začiatku tretej tretiny gólom Pariseho. Po tomto góly mali obidva tímy výhody presiloviek, nikto však nedokázal dopraviť puk do siete  až do víťazného gólu Perreaulta v predĺžení.

Minnesota v zápase prestrieľala Anaheim 33-30, brankár Ducks Hiller zaznamenal 30 zákrokov. Vo všetkých góloch Wild mala prsty prvá formácia v zložení Koivu, Parise, Pominville.

Zlá správa pre Minnesotu je zranenie Charlieho Coylea, ktorý sa po kolízii s Andrewom Coglianom v druhej tretine už neobjavil na ľade. Jeho účasť na zápase v utorok proti Nashvillu je neistá.

Sumár: Minnesota – Anaheim 3:4 pp (1:2, 1:1, 1:0, 0:1)

Góly: 12. Parise PP (M. Koivu, Suter), 29. Pominville PP, 42. Parise (Ballard, Brodin) — 2. S. Koivu (Beauchemin, Cogliano), 6. Bonino PP (Perry, Getzlaf), 22. Silfverberg (Perreault, Penner), 65. Perreault (Beauchemin, Fowler)