Minnesota prehrala v prvom zápase série s Chicagom 5-2

Patrick Kane strelil dva góly v tretej tretine, vrátane víťazného, Marián Hossa zaznamenal gól a dve asistencie a Chicago vstúpilo do série druhého kola proti Minnesote Wild v United Center presvedčivou výhrou 5-2. Až taký jednoznačný zápas to však nebol. Kane v 9. minúte tretej tretiny strelil krásny gól backhandom, aby zrušil stav 2-2 a tri minúty pred koncom pridal ďalší do poloprázdnej bránky po prihrávke Bena Smitha.

Bryan Bickell skóroval dvakrát (jeden gól bol do prázdnej brány 2 minúty a 41 sekúnd pred koncom) a Corey Crawford bol tiež dôležitým faktorom s 30 zákrokmi. Wild prestrieľali v zápase Chicago 32-22, nebolo im to však nič platné.

Minnesota prehrávala po dvoch tretinách 2-0. Bickell otvoril skóre stretnutia pri presilovke po teči Seabrookovej strely v 15. minúte prvej tretiny. Pred Bickellovým gólom mal v oslabení šancu Zach Parise, obranca Blackhawks Nick Leddy mu však skvelým obranným zákrokom zabránil zakončiť.

Na 2-0 zvýšili Blackhawks v druhej tretine opäť v presilovke, keď Marián Hossa dostal puk do siete po prihrávke Brandona Saada. Pri oboch využitých presilovkách Hawks sedel na trestnej lavici obranca Wild Jonas Brodin.

Wild v druhom dejstve prestrieľali Chicago na strely 17-3, stále ich však zastavil výborný Crawford.

Divosi rýchlymi gólmi v tretej tretine dokázali vyrovnať na 2-2. Najprv sa v 43. minúte dostal odrazený puk od chicagskeho obrancu Johnnyho Oduyu do brány. Situáciu musel ešte posudzovať videorozhodca, kotrý gól uznal a pripísal ho Claytonovi Stonerovi.

v 7. minúte tretej časti mal šancu Erik Haula. Nepremenil ju, získal však puk naspäť na svoju hokejku a naservíroval krásnu prihrávku Kylovi Brodziakovi, ktorý sa zoči voči Crawfordovi nemýlil.

Comeback nebol pre Wild nič novým, keďže aj v sérii prvého kola niekoľkokrát dobehli náskok Colorada. Ukázalo sa to aj v siedmom zápase, keď divosi štyrikrát prehrávali a štyrikrát vyrovnali, aby nakoniec v predĺžení vyhrali 5-4.

Tentoraz sa im však nepodarilo otočiť najmä preto, že to všetko do svojich rúk zobral Patrick Kane a rozhodol zápas dvomi gólmi v tretej tretine.

„Majú veľa elitných a schopných hráčov,“ povedal Jason Pominville. „Majú hráčov, ktorí vás vedia potrestať za vaše chyby a dnes sa im to podarilo.“

Ilya Bryzgalov, ktorý chytal namiesto zraneného Darcyho Kuempera, urobil v zápase 17 zákrokov.

Počas zápasu Blackhawks stratili útočníka Andrewa Shawa, ktorý sa zranil po tvrdom ale čistom hite Claytona Stonera v prvej tretine.

„Nemal som ten pocit, že dnešný zápas vyhráme. Myslím si, že dnes sme mali niekoľko hráčov, ktorí hrali pod svoj priemer. Nie sme s našou dnešnou hrou spokojní. Nemali sme každého hráča na tej úrovni, na ktorej by mali byť všetci, čo sa odzrkadlilo aj na ľade,“ skonštatoval tréner Wild Mike Yeo.

„Nehrali sme tak, ako sme chceli,“ povedal obranca Wild Clayton Stoner. „Po vyrovnaní sa chvíľu veci vyvíjali v náš prospech. Ale Kane dal pekný gól. A tím ako Chicagom má hráčov, ktorí vedia rozhodnúť zápas.“

„Mali sme šťastie, že sme vyhrali tento zápas. Bol to zápas, ktorý si určite získa vašu pozornosť,“ myslí si tréner Hawks Joel Qeunneville.

Zápas číslo dva je na programe v nedeľu v Chicagu už o 21:00 nášho času.

Sumár: Chicago – Minnesota 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Góly: 15. Bickell PP (Seabrook, Hossa), 32. Hossa PP (Saad, Leddy), 49. Kane (Sharp, Seabrook), 57. Kane (Smith, Sharp), 58. Bickell do prázdnej brány (Toews, Hossa) — 43. Stoner (Parise, Pominville), 47. Brodziak (Haula, Heatley)

Spolu: 2 4 32 6:00 30 37 37 19 417 8 3

4 komentárov k “Minnesota prehrala v prvom zápase série s Chicagom 5-2”

1. WildFeel napsal:

Škodabtěch posledních gólu. vyrovnaný zápas.Aby to bylo fer mohlibdat chytat antiho rantu

2. admin napsal:

Presne tak, škoda nepremenených šancí,granlund ich mal viacero. Bryzgalov nechytal až tak hrozne, ale crawford, to bol už iný level.

3. WildFeel napsal:

Ja myslim že když se Kuemper se uzdraví začne likvidovat jadnu střelu za druhou to budr mít pozitibní vliv na naše mužstvo zato na soupeře frustrující. A když tam Granlundovi jeden golik oadne tak potom už to bude lavina gólů…