Minnesota zdolala Chicago 4-3 neskorým gólom Scandellu

Divosi dnes v noci dosiahli veľké víťazstvo, keď porazili prvý tím Západnej konferencie Chicago 4-3 aj napriek tomu, že v 47. minúte vyhrával 3-2 zásluhou Hossu. V zaujímavom zápase sa nakoniec stal hrdinom Marco Scandella, ktorý svojím prvým gólom v sezóne rozhodol o výhre Minnesoty 4:3 v 59. minúte.

Na 3-3 vyrovnal v presilovke Jonas Brodin, v početnej výhode sa z gólu tešil aj Parise. Do čierneho sa trafil aj Matt Cooke, ktorý spolu s Parisem poslala Minnesotu do vedenia 2-0.

Chicago sa nevzdalo a otočilo na 3-2 gólmi Morina, Kanea a Hossu na víťazstvo to však nestačilo, keď v polsedných piatich minútach Wild otočili spomínanými Brodinom a Scandellom.

Harding čelil len 19 strelám, inkasoval trikrát. Corey Crawford urobil 19 zákrokov. Kým Wild vyhrali druhý zápas v rade, Blackhawks druhý prehrali.

Ďalší zápas čaká Minnesotu už dnes v Columbuse.

Sumár: Minnesota —Chicago4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Góly: 5. Cooke (Mitchell, Haula), 37. Parise PP (Heatley, Pominville), 55. Brodin PP (Spurgeon, Fontaine), 59. Scandella (Spurgeon, Coyle) — 40. Morin (Nordstrom, Kane), 41. Saad, 47. Hossa PP (Versteeg, Leddy)