Po skvělém obratu Minnesota zdolala neoblíbený Winnipeg

Pět zápasů v řadě Wild prohráli s Winnipegem Jets. Bídně to po první třetině vypadalo i tentokrát, Minnesota po dvou gólech v závěru prohrávala 0:2. Jenže pak přišla druhá část, ve které domácí smetli soupeře třemi góly, trefili se Stewart, Dumba a poprvé v sezoně také Eric Staal. Pojistku ve třetí části přidal Brodin a na výhře domácích už nic nezměnilo ani snížení Jets v posledních vteřinách.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Stewart (Spurgeon), 29.Dumba (Stewart, Koivu), 35. Staal (Coyle, Parise), 55.Brodin – 19. Ehlers, 20. Wheeler (Byfuglien), 60.Scheifele (Perreault, Byfuglien).

Minnesota Wild: Dubnyk – Suter, Spurgeon – Scandella, Dumba – Brodin, Folin – Parise, Staal, Coyle – Granlund, Koivu, Stewart – Niederreiter, Haula, Pominville – Zucker, Dalpe, Pulkkinen.

Hodně hořkou první třetinu zažili domácí Wild. V první části hráli dobře útočně, vypracovali si řadu šancí, ale koncovka byla neefektivní. Nejblíže ke gólu měl Granlund, který v přesilové hře při téměř odkryté brance trefil pouze tyčku. Šance byly i ve vlastním oslabení, kdy se domácí dostali do dvou přečíslení, ani jedno ale neskončilo úspěchem.
V devatenácté minutě přišla otřesná křížná přihrávka ve vlastním pásmu z hole Brodina, puk zachytil Ehlers, vybruslil si na levý kruh a tvrdou střelou poslal Jets nekompromisně do vedení. O minutu později bylo ještě hůře. Tři vteřiny před koncem třetiny poslal na branku Wild zápěstní střelu Byfuglien, puk zasáhl před Dubnykem Blake Wheeler a rozvlnil sít podruhé.

Na poraženeckou náladu nebyl dlouho čas. Ve druhé části Minnesota zcela dominovala, na střely vyhrála 12:2 a velký rozdíl se udál také ve skóre. Nejprve v přečíslení dva na jednoho v tísni zakončoval Chris Stewart a napodruhé dostal puk za Hutchinsona, který jej sice zastavil holí, ale až za brankovou čarou. Uběhlo pouze 58 vteřin a Xcel Energy Center bouřila podruhé. Při přesilové hře ihned po vhazování na modré napřáhl Matt Dumba a bylo srovnáno! V čase 35:00 dokonali domácí perfektní obrat. Parádní protiútok založil Parise, Coyle pláchl po pravém křídle, dobře se zorientoval a předložil puk na druhou vlnu Ericu Staalovi. Ten střelou povedenou točí vstřelil svůj první gól v sezoně.

Na začátku třetí části přečkali Wild oslabení. Následně měl jedinečnou možnost Staal, po vhazování v útočném pásmu se dostal tváří v tvář proti Hutchinsonovi, kterého nedokázal vykličkovat a nakonec ani nezakončil. V polovině třetiny mohl pro změnu rozhodnout Granlund po Stewartově vybídnutí, Hutchinson jeho bekhendový pokus však dokázal vystihnout.
Za třináct minut třetí třetiny dovolili domácí Winnipegu jenom tři střely. V pětapadesáté minutě přidal tolik kýženou pojistku Jonas Brodin střelou od levého mantinelu v době, kdy měl hostující gólman zakrytý výhled. Jets to přesto v závěru zkusili bez brankáře. Parise mohl přidat pátý gól, jenže z poloviny kluziště trefil jenom tyčku. Devatenáct vteřin před koncem ale přišlo zdramatizování, když se po skrumáži na brankovišti prosadil Sheifele. Gól naštěstí pro minnesotské barvy přišel až pozdě, poslední vteřiny dotáhli Wild do zdárného konce.