6 otázok Wild pred novou sezónou

Nová sezóna sa nezadržateľne blíži a vzrušenie sa zväčšuje. Všetci sme zvedavý ako si v nej bude Minnesota počínať. Ktoré otázky najviac trápia vedenie a fanúšikov Wild?  To  si preberieme v tomto článku.Minnesota sa dostala minulú sezónu do play-off prvý krát od roku 2008. Avšak jej návrat pozostával len z piatich zápasov, keď ju vo štvrťfinále západnej konferencie vyradil neskorší víťaz Chicago Blackhawks. Uvidíme č isa Wild dostanú do play-off aj tento rok a ako dlho v ňom vydržia.

Táto sezóna bude veľmi dôležitá pre vedenie Wild, pretože po minutí takmer 200 miliónov dolárov na Pariseho a Sutera sa budú pozitívne výsledky očakávať.

Tu je šesť hlavných otázok, ktorým Minnesota čelí.

1. Ako si bude počínať Minnesota v novej Centrálnej divízii? – Vďaka novému usporiadanou divízií sa divosi presunuli zo Severozápadnej do Centrálnej divízie a vzniknú nové rivality s Chicagom, Winnipegom, St. Louis, Dallasom a Nashvillom. Lavíny z Colorada, s ktorými bola Minnesota v Severozápadnej divízii, sa tiež presunuli do Centrálnej.

Cestovanie Wild sa v budúcej sezóne zlepší, pretože pominulé sezóny museli robiť časté výjazdy do západokanadských miest (Vancouver, Calgary, Edmonton). Kratšie presuny môžu pomôcť Minnesote v ceste za vyššími priečkami.

2. Môže Brodin ešte zlepšiť výkony z minulej sezóny? – Nikto nemohol čakať, že desiata voľba na drafte 2011 sa tak rýchlo udomácni v NHL. V jeho nováčikovskej sezóne hral v prvej defenzívnej dvojici s Ryanom Suterom, viedol hodnotenie nováčikov s priemerom na zápas takmer 23 minút, a bol výbraný do All-Star tímu nováčikov.

Počas play-off hral Brodin takmer 29 minút na zápas. Nie zlé pre niekoho, kto bol v 19 rokoch najmladším obrancom v NHL

Môže to Brodin budúcu sezónu zopakovať? Môže byť ešte lepší?

3. Aký odolný je Nicklas Backstrom? – Zdravý Backstrom bude určite veľmi dôležitý pre tím. Vydrží však 35-ročný brankár zdravý? Ak chce Minnesota postúpiť do play-off, bude potrebovať aby Backstrom odchytal aspoň 50 zápasov. Je ale otázne či to fínsky veterán zvládne.

4. Udomácni sa Mikael Granlund v NHL? – Snažiaci sa o post druhého centra Wild, začal Granlund sezónu 12/13 v NHL ale bol poslaný na farmu do Houstonu po vyprodukovaní jedného gólu a 5 asistencií v 17 zápasoch. 4. apríla sa vrátil do Minnesoty a zaznamenal 1 gól a 1 asistenciu v ôsmich zápasoch. Samozrejme, Granlund bude potrebovať väčšiu bodovú produkciu ak chce hrať v druhom útoku.

Tréner Wild Mike Yeo povedel, že v budúcej sezóne budú skúšať viacero alternatív v usporiadaní formácií a myslí si, že sa preňho nájde miesto.

5. Kto bude fyzický pilier v defenzíve? – Nie je žiadnych pochýb, že Minnesota má veľa talentovaných obrancov. Suter je jedným z najlepších obrancov planéty,Brodin bol najlepším obrancom medzi nováčikmi minulú sezónu.

Ale kto bude ten, čo bude čistiť priestory pred bránou? V tomto smere sú očakácania od Claytona Stonera, ktorý má na takúto hru proporcie. Od Keithe Ballarda, ktorý prišiel z Vancouveru, sa bude fyzická hra taktiež očakávať každý zápas. Ak sa Matthew Dumba dostane do prvého tímu, dokáže hrať tvrdo.

6. Ako sa bude dariť Ninovi Niederreiterovi v jeho novom domove? – 20-ročný Švajčiar neaml veľmi vydarené pôsobenie v New Yorku Islanders.  5. voľba draftu 2010 hrala v NHL 55 zápasov, väčšinu však strávil vo štvrtom útoku s defenzívnymi úlohami.

Niederreiter ale hral dobre na farme v Bridgeporte minulú sezónu, keď ju skončil so ziskom 28 gólov a 22 asistencií v 74 zápasoch. Tréner Yoe povedal, že Nino dostane šancu v kempa a je len na ňom ako sa jej uchopí.

 

Pridajte komentár