4 dni pred úvodným zápasom Wild proti Los Angeles

Už len štyri dni si musíme počkať na prvý zápas Minnesoty v sezóne. Hráči dnes po tréningu odišli do Duluthu na teambuilding pred sezónou. Vedenie dnes opäť orezávala káder, na súpiske tímu ostalo už iba 23 hráčov.

Do Iowy v AHL boli dnes poslaní traja hráči: Jason Zucker, Jake Dowell a Brett Bulmer. Medzi 23 hráčmi na súpiske Wild je aj zranený Mike Rupp. Podľa potreby ho Wild môžu umiestniť na zranenú rezervu a povolať jedného útočníka z farmy namiesto neho.

„Každého cieľ je byť tu.“ povedal o poslaní Zuckera na farmu hlavný tréner Mike Yeo. „Nechceli sme aby hral v štvrtom útoku, alebo by iba sedel na striedačke.“

Jedno z najväčších výhod novej spolupráce s farmou Wild Iowou je, že cesta zo St. Paul do Des Moines trvá autom iba 3,5 hodiny. Je teda veľmi pravdepodobné, že uvidíme viacero príchodov z farmy.

Dnes boli na tréningu Josh Harding aj Nicklas Backstrom, po tom čo Backstrom necestoval do St. Louis a Harding nenastúpil na tretiu tretinu. Torrey Mitchell po zranení taktiež trénoval.

Formácie na dnešnom tréningu:

Parise-Koivu-Pominville

Heatley-Coyle-Niederreiter

Cooke-Brodziak-Granlund

Mitchell-Konopka-Fontaine

 

Suter-Brodin

Scandella-Spurgeon

Dumba-Ballard

Stoner-Prosser

 

Veľký dojem urobil počas kempu na všetkých 19-ročný tínedžer Matt Dumba. Tento obranca sa stále snaží zostať v tíme a dúfa, že sa nevráti do Red Deer vo WHL. Wild ho môžu nechať hrať 9 zápasov predtým ako sa rozhodnú, či ho ešte pošlú k juniorom.

Po tréningu Yeo povedal, že Dumba má dobru šancu objaviť sa v zostave Minnesoty vo štvrtok.

Pridajte komentár