Minnesota dvakrát vedla, ale přineslo to jen jeden bod

Minnesota měla v tomto zápase spadeno na třetí výhru v řadě, bohužel se nakonec musí spokojit jen s jedním bodem, když Vancouveru vystřelil jeden bod navíc Sutter . Prohra může Minnesotu mrzet o to víc, že byla dvakrát ve vedení, ale kosatky dokázali dvakrát srovnat. Zajímavostí je, že si druhý vyrovnávací gól si připsal bývalý hráč Wild Thomas Vanek.

Minnesota Wild – Vancouver Canucks 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Zucker (M. KoivuMikael Granlund), 53. Winnik (E. Staal) – 17. Eriksson (EdlerH. Sedin), 57. Vanek (GagnerCh. Tanev), 63. B. Sutter(EdlerEriksson)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – SpurgeonSuter(A), DumbaBrodinProsserOlofsson – Mikael GranlundM. Koivu (C), Zucker – Parise (A), E. StaalEnnis – StewartCoyleJ. Eriksson Ek – WinnikCullenM. Foligno.

Hned v páté minutě dostali Wild možnost přesilovky a po nádherné kombinaci na jeden dotek poslal domácí do vedení Zucker. Vancouver dokázal ale ještě v téhle třetině vyrovnat, kdy se po rychlé přihrávce prosadil střelou z mezikruží Loui Eriksson.

V druhé třetině měli Wild několik dobrých příležitostí. Střela Zuckera ze začátku třetiny se nedočkala úspěchu a stejně tak skončila i Dumbova pumelice po které se málem dostal k dorážce ze vzduchu Staal, ale ten minul.

Na další branky jsme si museli počkat do třetí třetiny, kdy v čase 52:14 vybojovali Staal s Parisem puk po nahození a právě Staal dokázal najít na levém kruhu Daniela Winnika, ten střelou pod lapačku proměnil. Třetí třetina bohužel okopírovala scénář té první a přibližně tři minuty před koncem dokázal před brankou tečovat střelu od modré Vanek a puk propadl až za Dubnyka.

V prodloužení měl obrovskou šanci Spurgeon, který se po dobrém pasu od Granlunda dostal ke střele, ale gólman hostí předvedl dobrý zákrok betonem. Ke slovu se pak dostal Vancouver, kdy se po dlouhém pasu prosadil Brandon Sutter.